Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták )
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták )

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 12 hónapja #1589

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszi!
Posztóból varrtam.
Illetve kemény vászonból szabtam ki a belsejét (hogy a formáját megőrizze), arra varrtam a fekete posztót borításnak.
Utolsó szerkesztés: 8 éve, 12 hónapja Beküldte Wasicuya.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 12 hónapja #1590

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
  • „God made man, but Colt made them equal”
Üdv a fórumon vysca !
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 12 hónapja #1591

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Akkor még nagyobb gratula a trikorn-hoz
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 12 hónapja #1592

• vysca
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
Köszönöm!

LQ
Közben megnéztem a képet, Perla fára való pác akkor a megoldás, eddig nem vettem észre, vakegér vagyok. Hány réteggel kented le a bőrt, és meddig hagytad száradni? Ezeket a pácokat ugye melegen kell felvinni a bőrfelületre?

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 12 hónapja #1595

• vysca
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
Szia LQ!

OK, köszönöm a válaszokat, a hétvégén nekiszaladok a második módszernek.

üdv

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 12 hónapja #1596

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Salus aegroti suprema lex esto
LQ!

Agancsban tudok segíteni.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 12 hónapja #1597

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
Wasicuya beküldte:
Köszi!
Posztóból varrtam.
Illetve kemény vászonból szabtam ki a belsejét (hogy a formáját megőrizze), arra varrtam a fekete posztót borításnak.

Kedves Lövésztársak!
A prémvadász image "szerves tartozéka" a tircorn/háromszegletű kalap vagy a mikulás sapkára emlékeztető erdetileg muskétás katonai gyakorlósapka amit elterjedten használtak.Tehát a tricorn...Miután ilyet is csináltattam kalapossal,arról lebeszélnétek benneteket hogy béléssel+huzattal kinlódjatok.1.nem így készült 2.a kaloposok álltal használt "nyers kalaptompot" meglehet venni a szakítól olcsón /ha ti akartok vele melózni/ de egyszerűbb vele megformáztatni...szép keményre,béléssel vagy bélés nélkül,kinek mi tetszik.akinek van a nagypapától örökölt széles karimájú fekete vagy barna kalap ,még egyszerűbb,egy 5l -es uborkásüvegen ki lehet formázni ha előtte lucskosra áztattad.De aki szépet akar megformáztathatja a mesterrel ,nem vesztek rajta össze...A "mikulássapka": Amerikai prémvadász oldalakon látni ilyeneket több színben,miután erdetileg katonasapka volt és az ezredszínek miatt volt másféle.a a fazon tényleg olyan mint a csúcsos mikulássapka,ilyet szereztem be fillérekért,a pamutszövetes anyagút,nem a műszálast. Finom bőrre cserélve a fehér alsó prémszalagot,a scúcsán kicserélve a "hólabdát" egy aranyszinű bojtra...Egy varrónőnek 10 perc volt.Azeredeti darabot a Royal Welsh Fusilliers angol ezred amerikai oldaláról koppintottam a képekről,de az emlitett amerikai prémvadász oldalakon is rajta van.Eggyet adtam ttiminek eggyet dokinak kopiintsátok le,esetleg fel is tehetnétek a fórumra...Könnyen elkészíthető egyszerű,és klasszúl védi a fület a fagyban...Ha valakinek tudtam segiteni az ötletekkel örülök ,sok sikert nektek! üdv:Attila
Utolsó szerkesztés: 8 éve, 12 hónapja Beküldte Attila.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 12 hónapja #1602

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
Kedves Lövésztársak!
A tricorn témához: Aki nem akar/nem tud vagy összességében úgy ítéli meg ,hogy amúgy is belekerül ennyibe és nem bíztos hogy tökéletes ..... Annak tökéletes megoldás www.csillagjelmez.hu jelmezkészitő /kölcsönző cég a velencei karneválról százmazó 100% wool ,fekete ,kemény.fekete szalagos szegéssel volt két éve 8 ef,átlagos 57-58-as méretben,a srácaim hozták el a Bp VII.műhelyből.Célszerű a fönökkel telefonon megbeszélni,össze is lehetne állni...Kiváló minőség,jó ár ajánlom mindenkinek!Az enyémet bőszen használja azóta/mióta befejeztem mindent ami nem magyar/ Black Jack ,nem fog megharagudni ha megnézitek....Bár én még egy kis mustársárga/arany szegéssel ,meg egy rozettával megspécíztem...Sok sikert!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1605

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusz Attila!
Persze biztos, hogy nem tökéletes, de:
Nekem a trikorn még az attilával együtt sem került 8000Ft-ba,
mégsem ezért csinálom, inkább azért mert szórakoztat, hiszen most úgysem tudok menni lőni.
Meg mindig tanul az ember (a hibákból is).
Tehát biztos spécibb amit írsz, de nekem elég a gagyi is, ha én csinálhatom. Mert a bíbelődés a lényeg.
Üdv.: Tamás

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1607

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
Szia Tomi!
Ja ha ,mindegy csak a piszmogás legyen OK.!Ezzel nem lehet vitatkozni.... Tőlem akár kartonpapírból is csinálhatod...Persze egy kis nyomozással lehet hogy adódott volna valami ennél a "béléses vászon+posztó kétrészből állónál" különb fekete,vagy barna széleskarimájú nagypapa kalap és akkor az olcsó meg a jó jobban találkozott volna....Százezres fegyverszámlákhoz kép
est gondoltam ,de mindenki arra költ amire tud és akar...üdv:Attila
PS: Érdekes már megint 2x91 Lehet hogy összefüggésben van a karma:O val? Az illetőnek jó szórakozást!
Utolsó szerkesztés: 8 éve, 11 hónapja Beküldte Attila.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1608

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Nincs is szebb/elegánsabb, mint egy saját készítésű gímszarvasagancs lőportartó.
Utolsó szerkesztés: 8 éve, 11 hónapja Beküldte Space Cowboy.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1610

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
A szerkezetet én csináltam egy eredeti alapján rézből. Itt van róla még kép.

A grafika spanyolozás, vagyis bele van karcolva a forma a csontba, majd átfestve, és felpolírozva. Szintén eredeti minta alapján készült.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1613

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Egy vastag bőrlap van a záró részhez ragasztva, a festék rendkívül autentikus olaj modell festék (régen kemény viaszt használtak), a zárólemez pedig csavarral van rögzítve.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1617

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1621

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
NytradMil-16sl2.jpeg

Ilyet!
(Bocsi a kevés szövegért, de gépelési undorom van a sok maszek munkától!):grr:

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1622

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
Dokinak:
Tomi !Rakd fel légyszíves a mikulássapka képet/gránátos gyakorlósapka, amit elterjedten használtak a prémvadászok,mert kiválóan védte a fagyban a füleket:woohoo: :/h :/h egyszerűen kivitelezhető a pamutszövet változatot keressétek,ne a műszálast....Volt vagy 2-300 ft.+egy tenyérnyi puha hulladékbőr,meg egy aranybojt a Röltexből... Egyszerű és nagyszerű ....Sok sikert!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1623

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Nagyon beindult mindenki, a kiegészítőkkel kapcsolatban Szép munkák
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1629

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszi! Elfogadom a szabásmintát!
Cserében az attiláé:

kistar2.jpg

kistar1.jpg

kistar3.jpg

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1634

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Kellemes barkácsolgatást mindenkinek!
Utolsó szerkesztés: 8 éve, 11 hónapja Beküldte Wasicuya.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1637

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Gratulálok, ez nagyon szép lett ! Ezt sorozatban is gyárthatnád, biztosan lenne rá kereslet
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1638

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Gratulálok! Igazán trappernek való darab lett. Most már akkor a trappertúrán (itt Szolnokon) viselni kell! (Burkolt meghívás, csak még nem tudom mikor lesz):kocc

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1641

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Nagyon szép lett, gratulálok!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1643

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
Attila beküldte:
Dokinak:
Tomi !Rakd fel légyszíves a mikulássapka képet/gránátos gyakorlósapka, amit elterjedten használtak a prémvadászok,mert kiválóan védte a fagyban a füleket:woohoo: :/h :/h egyszerűen kivitelezhető a pamutszövet változatot keressétek,ne a műszálast....Volt vagy 2-300 ft.+egy tenyérnyi puha hulladékbőr,meg egy aranybojt a Röltexből... Egyszerű és nagyszerű ....Sok sikert!

Szi a Tamás/Doki!
Valószínűleg elkerülte a figyelmed a kérés....Pedig ennyi széphez még ez akis muskétás/"prémvadász" suvenir is passzolna...Ha tudod ted fel a fotót....üdv:Attila

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1645

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Szia Attila!

Meglesz, felteszem, csak egy kis szusszanásnyi időm legyen... Látod, még a fórumra sem jutott időm.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1649

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
OK! Rendben Tamás!
Mondjuk én sem arra gondoltam hogy páníkszerűen a beteget a kezelőben hagyva,steril cuccban,gumikesztyűben nyomkodd a billentyűket,készitsd a fotót

üdv:Attila

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1663

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusz LQ!
Megkaptam a szabásmintát!
Köszönöm szépen!
Nagyszerűnek látszik, és valószínű a méret is jó.
Örök hálám üldöz érte!
Ha majd trapperkedünk, kitalálok valamit viszonzásképpen.
Üdv.: Wasicuja

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1666

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
LQ beküldte:
Szia Wasicuya!

Egy határozott kézfogás bőven megteszi. :kocc

Üdv: LQ

Főleg, ha abban a határozott kézben, határozott kézfogással sörök vannak! :kocc

Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1671

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
"egy szavam se lenne tovább."
Azért megnémulni nem kell! Nem venném a lelkemre!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1796

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Én vevő lennék némi bőrre. Mondjuk 1 m2 jöhetne vastagból (5 mm), és 1 m2 vékonyabból (2-3 mm)

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1799

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Asszem natúr kellene. Abból lehet csinálni mindent. Az ár kb mi?

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1812

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
OK, a vékony és vastag natúrban benne vagyok.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 11 hónapja #1817

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
LQ, a holstert vékonyból, vagy vastagból csináltad ?
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 10 hónapja #2196

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Az alábbi fül-orr-gégészeti készletre sikerült szert tennem, meglepően minimális összegért (az egész szett egyetlen Voltolini féle orrtükör árába került) és még a orrgarat- gégetükrök is kitűnő állapotban vannak benne. A legötletesebb a készletben egyébként a nyelvlapoc.
Úgyhogy mostmár fel tudok állítani egy teljesen korhű fül-orr-gégészeti rendelést a következő lövészalkalmon.

DSCN0402.JPG

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 10 hónapja #2201

• Francisco
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Lassan kezdek félni.
Mi lesz még ha mást is találsz! Műtétet is végezni fogsz korhű feelingel /érzéstelenítő nyista (kell a súlyosabb sérülteknek), sterilizálás tűz fölött vagy puskaporral stb./.

Üdv Francisco!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 10 hónapja #2203

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
LQ: hát, tényleg szerencsétek van!
Francisco: A XIX. században az emberek nem voltak buták. Az akkori orvoslás is a korabeli csúcstechnikát alkalmazta. Ekkor jelent meg az altatóorvos is, mint önálló szakma. Altattak kloroformmal, éterrel, de használták a morfiumot (igaz, nem tisztán), és a század végén a helyi érzéstelenítést is. Az eszközöket nem sterilizálták, de fertőtlenítették. A textíliákat főzéssel, az orvosi eszközöket karbolsavval (fenol). Megdöbbentő, hogy pl. nyílt hasi műtéteket végeztek antibiotikum nélkül, kiváló eredményekkel, úgy, hogy az eszközöket és a műtéti területet karbolsavval fertőtlenítették, a műtét alatt pedig folyamatosan karbolsav ködöt fújtak az operált területre. A XIX. század közepén pedig már monográfia látott napvilágot az erek műtéti elektromos égetéséről. Ezeket az eszközöket hatalmas galvánelemekkel hajtották meg, de a XIX. század termése pl. az ólomakkumulátor is.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 10 hónapja #2206

• csendbiztos
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • "Magam vagyok, magamnak törvénye..."
Apámm!
Doki, még jó hogy kaptál vele egy Cd-t is! Így mehet a buli. Csak feltekerjük a volumét, mindjárt nem halljuk az ordításokat.:laughting

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 10 hónapja #2280

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Üdv mindenkinek!
Sikerült regisztrálnom.:lo
VGY!
Ez lenne az övcsat.
DSCF3639.JPG

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 10 hónapja #2285

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szia vfecasz !

Nagyon jól néz ki, holnap a fémlövészeten találkozunk Apafán !
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 9 hónapja #2569

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Tákoltam egy derékszíjat

CSv.JPG
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 9 hónapja #2574

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Szép!
Már én is beüzemeltem.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 8 hónapja #2840

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Szia Wasicuya!
Napkoron ígértem egy szabásmintát talán tudod használni.

[attachment:1]C:\fakepath\DSCF3656.JPG[/attachment]

DSCF3658.JPG

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 8 hónapja #2841

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
DSCF3656.JPG

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 8 hónapja #2842

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusz!
Köszi szépen!
Jó lesz, már látom! Ez nyárinak (átmenetinek) jobban megfelel, mint a mostani, mert abban meg lehet sülni. (télen viszont kitűnő!)

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 8 hónapja #2844

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Szívesen! :kocc

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 6 hónapja #2985

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Elfogyott a tűzgyújtáshoz való szenesített vásznam és mivel a még ép állapotban lévő lenvásznamnak is a végére értem, új megoldást kellett keresnem. Közönséges kender zsinegből készítettem fonatokat, majd ezeket szenesítettem. Tökéletes. Úgyangyúgy szikrát fog mint a szövet, azonban hosszabban tartó parazsat ad és a szenesítés ideje is rövidebb. Ezenkívül a kovás puska serpenyőjébe is jobban passzol mint a szövet...

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 6 hónapja #3011

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Szia VGY!

Sikerült valamit kideríteni a Pakisztáni rendelés kifizetésének módjáról?

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 6 hónapja #3012

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szia !

Nincs elfelejtve,ha van válasz akkor közzéteszem.
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 6 hónapja #3014

• Thorta
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
  • Deo Vindice
Ha szabad beleugatnom innen oldalról. Nekem legjobban az M 1849 tetszik. A tüzér tőr is szép de akkor tüzér egyenruha kellene. A D-Guard nekem nem tetszik de kézbe kéne fogni hogy igazán lássa az meber. Ha tudsz maradj az eredeti ötletnél.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 6 hónapja #3016

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
OK VGY majd figyelek. Egyébként bejelöltelek skype-on.

LQ mekkora pengéje van ezeknek?

Üdv!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 6 hónapja #3017

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
ttimi praktikus tanácsokat adott a fizetéssel kapcsolatban, ők is benne vannak egy rendelésben. Megpróbálok egy próbarendelést, és megérdeklődöm hogy milyen vámtétel alá esnek ezek a motyók.

Kérdés: mi alapján jobbos vagy balos egy CS holster ? Hogy melyik oldalon hordjuk, vagy melyik kezünkkel vesszük elő a pisztolyt ?
Üdvözlettel:

VGY
Utolsó szerkesztés: 8 éve, 6 hónapja Beküldte VGY.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 1.45 másodperc