Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták )
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták )

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 6 hónapja #3019

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
VGY én is pont ezen agyalok, de csak tippelek! Szerintem, hogy melyik oldalon
hordjuk, mivel ezeket a jobbkezesek jobb oldalt hordták fordítva, de ez
csak tipp.
Már ha a holstereknél vagyunk szerintetek az MMP-0899 (a második a sorban nekem ez tetszik) jó az én Coltomhoz?

LQ nálam az M1849 a nyerő, a második a D-Guard.
Hol lehet ezeket megvizslatni?
Küldj légyszi pár címet.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 6 hónapja #3020

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
VGY beküldte:
ttimi praktikus tanácsokat adott a fizetéssel kapcsolatban, ők is benne vannak egy rendelésben. Megpróbálok egy próbarendelést, és megérdeklődöm hogy milyen vámtétel alá esnek ezek a motyók.

Kérdés: mi alapján jobbos vagy balos egy CS holster ? Hogy melyik oldalon hordjuk, vagy melyik kezünkkel vesszük elő a pisztolyt ?

Jobbkezes embernek: kard baloldalon, holster jobboldalon, a pisztoly agya előre néz, bal kézzel veszik elő, és ballal lőnek (elvégre a jobban a kard van).

Balkezes embernek a kard jobboldalt, holster baloldalon, a pisztoly agya előre néz, jobb kézzel veszik elő, és jobbal lőnek (elvégre a balban a kard van).
MajMGRooster_1.jpg
Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 6 hónapja #3022

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Kösz LQ a "flexxes" megoldás pazar!:laughting

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 6 hónapja #3031

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
  • „God made man, but Colt made them equal”
Leveleztem a pakisztáni boltossal Awannal

Elküldtem neki egy kb. 80 dolláros listát (holsterek, csapitartó, kanálgép, stb.), erre a DHL szállítási díja 36 USD, a Western Unionnál 100-200 USD között az utalás díja 21 USD, plusz várhatóan erre jön a vám+ÁFA összege. (a szállítási költségre is ! )
Üdvözlettel:

VGY
Utolsó szerkesztés: 8 éve, 5 hónapja Beküldte VGY.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 5 hónapja #3047

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Izgatottan várom a fejleményeket :cowboy

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 5 hónapja #3059

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Thorta, vfecasz !

Elment az utalás, várhatjuk a pakkot Én főleg kiegészítőket, holstereket rendeltem, ha ezt szerencsésen megkapjuk, akkor szeretnék még egyenruhát is rendelni. ttimi tegnap hívott, ők már megkapták, és minden rendelt motyó megvolt hibátlan minőségben.
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 5 hónapja #3063

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Szia VGY!

ttimiéknek menyi idő alatt jött meg?

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 5 hónapja #3064

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Nem lehet pontosan tudni az átfutási időt, mert ők úgy tudom bankon keresztül utaltak nem Western Unionnal, és állítólag nehezen jutott a pénzhez az boltos.
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 5 hónapja #3069

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
LQ mester !

Szerintem itt érdemes szétnézned, hátha találsz vmi fogadra valót !

www.history-revisited.com/home

www.history-revisited.com/detail/id/12/n...war-usa-1831#picture
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 5 hónapja #3091

• Pumi
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
Adjon Isten!

Még nagyon új vagyok itt.
Érdeklődni szeretnék, hogy posztót honnan lehetne olcsón beszerezni nagy mennyiségben?
sehol nem találtam boltot a környékünkön ahol kapható volna.

Köszönöm előre is!

üdv: Gábor

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 5 hónapja #3092

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szia !

Posztót még az országban is nehéz találni Én úgy hallottam, hogy talán Erdélyben lehet még kapni, de ttimi talán többet tud.
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 5 hónapja #3093

• Pumi
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
VGY beküldte:
Szia !

Posztót még az országban is nehéz találni Én úgy hallottam, hogy talán Erdélyben lehet még kapni, de ttimi talán többet tud.

Köszönöm szépen!

hát pedig jó lenne itthon is találni legalább 20-25 m anyagot
csak gondolom arany árban mérik a posztót itthon....
ha van ugyan...

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 5 hónapja #3105

• Pumi
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
LQ beküldte:
Szia Pumi!

Szerintem hamarabb fogsz élő dinoszauruszt találni itthon, mint posztót. Én fél évig vadásztam országosan, aztán feladtam. Pedig nekem elég lett volna 3 m.

Nemezt vagy filcet még alkalomszerűen, kisebb mennyiségben lehet találni népművészeti boltokban. Már amelyik még nem zárt be.

Értem!
Köszi, hogy mondtad. Viszont ha sikerül találnom majd írok ide is.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 8 éve, 5 hónapja #3107

• Pumi
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
Hát csak addig kutakodtam míg ráleltem a posztóra!!!
Igaz kint van Erdélyben a gyár. erre jutottam:
posztót Szilveszter László gyapjúfeldolgozónál Kibéden lehet kapni. elméletileg a mai napig működik a gyár.
tudom nem itt van. Tőlünk 500 km az út csak oda, de jobb mint a semmi....

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 7 éve, 11 hónapja #3694

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusztok!
Egy kis betyár divat:

SDC10077a.JPG

Az eleje pedig a lövészkalandok topikban látható.
A minta Jászkunsági, tehát a helyi formakincsből merített, de saját tervezésű.

Még szeretnék hozzávaló kiegészítőket készíteni. Ugyanilyen koncepcióval, népiesen, de mégis sajátos tervezéssel.
Üdv.: Tamás
Utolsó szerkesztés: 7 éve, 11 hónapja Beküldte Wasicuya.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 7 éve, 3 hónapja #4402

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
szervusztok!
Mivel az új puskám egy Hawken Woodsman, ezért hozzá kellene öltöznöm.
A kérdésem a következő: A ruhán illetve a némely puskatokon lévő rojtoknak volt-e valamilyen funkciójuk a díszítésen kívül.
Nekem ugyanis annyira nem tűnik hasznosnak. Ezenkívül olyan "hollywood-inak" érzem. Szóval szerintetek elhagyható, vagy lényeges része lenne a puskatoknak, öltözetnek?

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 7 éve, 2 hónapja #4511

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
A puskatok készen lett.
Próbáltam egyedit készíteni. Lehetőleg olyat amely jó a trapperhez és a betyárhoz is.
Pokrócból varrtam bőr rátétekkel. A mintája absztrakt, hogy hasonlítson egy kicsit a betyár szűrömre, de mégse legyen "magyaros", ha trapperhez viszem. A puskaszíj kényszerűségből kerül rá, hiszen a túrákon mint szervezőnek elképzelhető, hogy szükségem lesz mindkét kezemre, így nem fogom tudni cipelni, csak a vállamon.

tok.jpg
Utolsó szerkesztés: 7 éve, 2 hónapja Beküldte Wasicuya.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 7 éve, 2 hónapja #4513

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Gratulálok, nagyon jól sikerült !
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 7 éve, 2 hónapja #4515

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszönöm!
Szerencsére még sok kiegészítőm hiányzik, így lesz még mit barkácsolgatni.
Aztán, ha már minden megvan egy adott figurához, lehet másikra váltani. Ezért is szép ez a hobbi!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 10 hónapja #4814

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusztok!
A legutóbbi NSSA találkozón, volt egy forage cap kölcsönben a fejemen. Elhatároztam, hogy készítek egyet. Találtam egy pontosan olyan szürke posztóból készült szoknyát, mint amiből az előbb említett fejfedő készült. Van-e valakinek szabásmintája, illetve valaki megmérné az átmérőt a tetején lévő korongon? A többi már menne is.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 10 hónapja #4816

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szia !

Nekem egy sima kepim van, annak 14,5 cm a korong átmérője. Szerintem a forage capé se lehet sokkal eltérőbb. Esetleg a szabás, elkészítés folyamatáról tennél fel képeket ?
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 10 hónapja #4823

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszi!
Szerintem egy kicsit kisebb a forage cap-é, mert a kepi-nél majdnem fedi az alapot ennél viszont szűkűl erősen. De kiindulási alapnak jó lehet.
Persze teszek fel fotót, de csak a jövőhétvégén kezdem el leghamarabb.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 10 hónapja #4845

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusztok!
Elkezdtem a forage cap készítését. Hétvégére kész lesz. Ezzel párhuzamosan egy mokaszint is készítek a trappertúrákhoz. Valamint a múlthéten egy honvédcsákó készült el. Így már elég sokféle ruhába tudok öltözni.
Fotókat majd teszek fel, ha elkészültem.
Majd el felejtettem, a 14,5 cm jó lett, köszi!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 10 hónapja #4846

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szívesen Várjuk a fotókat !
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 10 hónapja #4854

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Forage cap
A legutóbbi NSSA versenyen kölcsön kaptam egy forage cap-ot. Annyira megtetszett, hogy el is határoztam készítek egyet. Sajnos szürke posztóm nem volt, és a méterárú boltban is csak feketét árultak, több mint 3000Ft ért. És mivel az volt még otthon, mivel a katonaruházatiból 500Ft-ért vásároltam, (egyébként pontosan ugyanabban a minőségben, mint az előbb említett árú) nekiláttam előbb egy honvédcsákónak gyakorlásképpen.

SDC10025.JPG

Mivel elég könnyen boldogultam vele ezen fellelkesedve el kezdtem a szürke posztó után kutakodni. Eszembe jutott, hogy ilyen szürke posztóból esetleg ruhákat készítettek, és azt szétszabva hozzájuthatok a kívánt anyaghoz. Tehát irány a használt-ruhabolt, és találtam is egy a célnak megfelelő szürke posztó szoknyát. 100Ft is kértek érte. C:

SDC10001.JPG

Az elkészítés menete:
Megmértem a fej körméretem, hozzáadtam 4cm-t. Ekkora hosszúságú és 20 cm szélességű posztócsíkot vágtam ki.

SDC10003.JPG

A forage cap tetejének 14,5 cm átmérőjű papírkorongokat vágtam ki impregnált kartonpapírból (kisgyerekeknek való edényalátét a konyhából) Ezeket adták az egész vázát..

SDC10002.JPG

SDC10004.JPG

SDC10006.JPG

Ahol a fejhez illeszkedik, ott egy merevítő kartoncsíkot is beleragasztottam.

SDC10008.JPG

A bőrösnél vásárolt fekete hulladékbőrből elkészítettem a szemellenzőt. Belülre is került koptató bőrből.
És végül két gombbal felrögzíthető pánt került a helyére.

SDC10019.JPG

Az egész művelet két délutánba került, ami körülbelül 4 órát jelent. Anyagköltsége nem haladta meg a 300Ft-ot.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 10 hónapja #4855

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Ami lemaradt kép:

SDC10020.JPG

SDC10027.JPG

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 10 hónapja #4857

• Etheus
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
Gratula, nagyon jó lett mind2 fejfedő. Főleg a Forage Cap színe

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 10 hónapja #4859

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszi!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 10 hónapja #4860

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Gratulálok, nagyon jól sikerültek !
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 9 hónapja #4940

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Tomahawk

Találtam egy boltot (szolnoki központ)amelyik szerintem nagyon jó minőségű (amerikai) tomahawkokat árul, acél fok, hikori nyél...,igazi használati darabok 11000-12000 Ft.

www.militari.hu/index.php?item=katlist&mk=1_102

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 9 hónapja #4942

• vfecasz
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Pár kép!
476_0.jpg

477_1.jpg

475_1.jpg

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 6 éve, 9 hónapja #4946

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Nem, de most már gondolkozom rajta!
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.70 másodperc