Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták )
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták )

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1375

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Wasicuya beküldte:
Nálunk is volt sötétszürke Kecskeméten, pedig nem is büntetőzászlóalj volt (csak majdnem)
Majd válogatni fogok, ha lesz miből.

Szia Tamás !
Lessz miből válogatni.
Én november végén jártam ott és csak zöldet nem láttam.
Inkább külhoni hadseregekét, mindenféle szürkét világos csíkkal.
Kb 900 jó magyar forintért van US övcsatjuk is igazi rézből egész türhető minőségben.
Üdv:ttimi !

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1379

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
Wasicuya beküldte:
Nálunk is volt sötétszürke Kecskeméten, pedig nem is büntetőzászlóalj volt (csak majdnem)

Szervusz Tamás!
Mindenesetre alaposan vizsgáld meg hogy tényleg "régi,hagyományos" tipusú gyapjútakaró legyen,mert a most használatosak a BV-nél, igencsak műszálas,vagy kevert "pufi"takarók...Igaz amit a képen láttam az "menő" nektek való lessz...:)sok sikert! üdv:Attila

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1380

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
ttimi beküldte:
Wasicuya beküldte:

Szia Tamás !
Lessz miből válogatni.
Én november végén jártam ott és csak zöldet nem láttam.
Inkább külhoni hadseregekét, mindenféle szürkét világos csíkkal.
Kb 900 jó magyar forintért van US övcsatjuk is igazi rézből egész türhető minőségben.
Üdv:ttimi !

Szervusz Imre!
Jut eszembe a magyar 48-as hagyományörző honvédek is eljuthatnának lassan az öltözet teljes ,netán a korabeli tábori körülmények "interpretálásáig".... Pár éve varatott László Zoltán hö.százados a Pesti hegyivadászok eggyik "illusztris" parancsnoka néhány sátrat,megunva a "campingsátrakat". Bár nekünk azért a lőtéren megfelel azért a kevésbé "autentikus" is,de ha megfizethető áron meg lehetne valósitani akkor miért ne?Az indián sátrakat készitő kedves barátaim,tudnak katonai sátrakat is késziteni ..... üdv:Attila

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1383

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Szervusz Imre!
Jut eszembe a magyar 48-as hagyományörző honvédek is eljuthatnának lassan az öltözet teljes ,netán a korabeli tábori körülmények "interpretálásáig".... Pár éve varatott László Zoltán hö.százados a Pesti hegyivadászok eggyik "illusztris" parancsnoka néhány sátrat,megunva a "campingsátrakat". Bár nekünk azért a lőtéren megfelel azért a kevésbé "autentikus" is,de ha megfizethető áron meg lehetne valósitani akkor miért ne?Az indián sátrakat készitő kedves barátaim,tudnak katonai sátrakat is késziteni ..... üdv:Attila

Szervusz Attila!
A felszerelést már rágom egy ideje,főleg a sátrat.Tavaly utánajártam, de elég kevés helyen van sátorvászon és az is drága kb.4500ft/m2.
Most viszont kaptam vagy 100m2 jó vastag fehér vásznat,csak ki kell mosni.
Már tervezem a szétszedhető fa vázat hozzá.Ha nem lessz munkánk év elején akkor megcsinálom.
Üdv:ttimi

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1384

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
Szia Imre!
Ha már van anyag az jó hír!Mindenesetre tájékozódjál hogy néztek ki ezek a valószinűleg a császári erőknél rendszeresitett legénységi,tiszti stb honvédsátrak!Bár tény hogy nagyjából közel egyformák,hasonlatosak lehettek,DE mindenképpen tájékozódjál akár telefonon is a hadtörténetiben pl Kedves Gyula alezredesnél...közp szám és kapcsolják....
üdv:attila

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1386

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusz Attila!
Szerintem ezek a megszüntetett sorállományé volt, tehát valószínű régiek.
Üdv.:Tamás

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1389

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
Szia Tamás!
Persze,azt azért már látni és "tapintásra is érezni" ha valami műszálas,a kevert anyagúak esetén ha kétség van,egy pici darabot meg szoktak gyújtani,ha klasszikus "égett szőr,"szerves szaga van helyben vagyunk.....Valószinű hogy a régi,spőd a mai igényeknek nem megfelelő " lópokróc volta miatt került ki a rendszerből.....Nektek pont jó lessz... üdv:Attila

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1390

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Mielőtt komoly munkát fektetsz a varrogatásba azt is ellenőrizd, hogy foszlik-e az anyag. Nem jó, ha nagy munkával elkészített ruhadarab két hét hordás után bomlani kezd. Azt hiszem Szarvasnak volt ilyen tapasztalata olcsóbb gyapjútakarókkal.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1420

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusztok!
Vettem kétféle anyagot.
Egy fehér gyapjútakarót 125X200, és kávébarna posztót 150/200 (katonai méterárú 690Ft/fm)
Mit lehetne ebből kihozni? (gondolom a fehér takaróból semmit)

P1100004.JPG

A posztó kávébarna, ha képen nem is olyan.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1422

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Salus aegroti suprema lex esto
Szerintem egy jó kis köpönyeg legyen belőle.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1423

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Doki beküldte:
Szerintem egy jó kis köpönyeg legyen belőle.

A kávébarnából esetleg főzhetsz egy jó vadnyugati kávét!
Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1424

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Salus aegroti suprema lex esto
M.G. Rooster beküldte:

A kávébarnából esetleg főzhetsz egy jó vadnyugati kávét!

Ahogy a dakota mondás tartja: nem mind kávé, ami barna...
Utolsó szerkesztés: 3 éve, 10 hónapja Beküldte Doki.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1448

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusztok!
"Ahogy a dakota mondás tartja: nem mind kávé, ami barna."
Úgy van! Nem főzögetni, hanem szabogatni, varrogatni!
Így aztán szabogatok, varrogatok.
Nagyon nem is lehet elrontani, esetleg csak Hofi nótáját idézve:
"Ha elszabtuk. hát elszabtuk, utoljára ....."
Üdv.: Tamás

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1463

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
A kávé annyira felvitte a vérnyomásom, hogy szétdaraboltam az anyagot:

P1120008.JPG

Aztán mégis úgy döntöttem nem kell olyan sok apró darab, hát elkezdtem összeöltögetni:
P1130013.JPG

Kézzel lassan haladt, ezért gépiesítettem:
P1130016.JPG

Sajnos a sorrendet elfelejtettem megjegyezni mikor felszabtam, és más sorrendbe varrtam össze! Ezért valami furcsa jött ki belőle:

P1130026.JPG

Kérdés: Vajon mi lesz ez?
Utolsó szerkesztés: 3 éve, 10 hónapja Beküldte Wasicuya.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1467

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
És így már van tipped? (a varrógép a feleségemé, orosz gép)
P1150030.JPG

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1471

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Talált! Attila lesz! Még csak félkész, kell még igazítani rajta, valamint a sújtások is elég időigényesek lesznek.
Van még a családban lábbalhajtós Singer is, azok az igazán szépek. Azokkal már nem dolgozik senki, csak emléknek van.

P1170031.JPG

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1476

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszi!
A gombok MH-i árú. A Reintex-ben vettem meg az utolsókat (a hagyományőrzők már lecsaptak rá előbb). De át kellett alakítani, mert nem ilyenek voltak. Hosszú volt a zsinór, és a végét is el kellett dolgozni. Ahhoz vettem bordó fonalat. Egyébként nem ilyen a színe, csak fényképen ennyire világos.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1477

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
  • „God made man, but Colt made them equal”
Gratulálok, büszke lehetsz rá !
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1479

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Jóestét!
Elkapattad az asszonyt azzal a krémwhiskey-vel.
Magyaros attilát amúgy is csak pálinka hatása alatt lehet varrni.
A gombok meg raczerika.hu.(nemtom hogy kell beilleszteni az azonnali megnyitáshoz)
Én a pitykéket néztem ki egy fáintos lajbihoz.
Lehet , hogy nem ideillik de most néztem végig a Komancs hold (3rész)és a Texasi krónikák (4rész)
c.filmeket .Van még 4 része a Vad vidék azt holnap kapom meg.
Asszem ha azzal is végzek veszek párszáz marhát és nekiállok terelni.
Ha valakinek tetszett a Fegyvertársak(Open range)ettől egyenesen elovad.
Utolsó szerkesztés: 3 éve, 10 hónapja Beküldte ttimi.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1480

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Tamás a barna "posztó" beszerzési helye érdekelne.
Tényleg mennyire posztó?
Egy köpeny elkelne hideg napokra.
Doki majd csak februárban jön ,neked még az is korán van ?
Ja bocs a feleségem zaklatása miatt,nem ecceű ember,pedagógus.
üdv:ttimi

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1481

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
ttimi beküldte:
Jóestét!
Elkapattad az asszonyt azzal a krémwhiskey-vel.
Magyaros attilát amúgy is csak pálinka hatása alatt lehet varrni.
A gombok meg raczerika.hu.(nemtom hogy kell beilleszteni az azonnali megnyitáshoz)
Én a pitykéket néztem ki egy fáintos lajbihoz.
Lehet , hogy nem ideillik de most néztem végig a Komancs hold (3rész)és a Texasi krónikák (4rész)
c.filmeket .Van még 4 része a Vad vidék azt holnap kapom meg.
Asszem ha azzal is végzek veszek párszáz marhát és nekiállok terelni.
Ha valakinek tetszett a Fegyvertársak(Open range)ettől egyenesen elovad.

Van még négy rész, a Laredo utcái. Az se rossz! :lo
Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1489

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszi!
Az anyag 700Ft/fm-alatt volt, és posztó. Igaz nem vastag, de nagyon kellemes tapintású. Méterárú boltban ugyan ez a minőség 3000Ft-tól kezdődik. A legtöbbe a gombok kerültek (zsinórral). 4000Ft árút vettem belőlle, mert még a zsinór kell a díszítéshez is.
Szolnokon a Reintext-nél kapható a posztó, de azzal is igyekezni kell, mert csak egy vég van ilyen barna, meg egy fél fekete.
Nem történt semmi! (szintén pedagógus, csak itt az egész család )

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1503

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Szia Fehérember !
Remélem eljutok a Reintexbe mielőtt elfogyna a posztó és van rávaló.
(Utána se pénz , se posztó)
A fekete még tán jobban érdekel a lajbi miatt,megoszt Qusto kollegának is kéne.
Szóval a február is korai még egy kis disznóságra ?
Üdv.ttimi

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1504

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusz Imi!
Februárban jó lenne egy kis "tor" túra.
Rajtam nem múlik. "Malacom" viszont nincs.
Viszont a posztót megbótolhatjuk, ha privátban megírod mennyi kell.
A telefont hanyagoljuk, mert a párom ki nem állja ha cseng (érthető, mert a sok ütődött gyermek szüleinek síránkozását nem szereti még telefonon is hallani, és azok pedig szokták hívni, ezért már hideglelést kap a csengőtől is). Én meg ráhagyom (egyébként az előbb leírtat én sem díjazom).
Még én is veszek magamnak, ameddig van.
Üdv.: Tamás

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1505

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Akinek van attilája, megtenné, hogy a hátán lévő zsinórzatról fel tenne képet, mert csak az elejéről találtam.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1509

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Íme:
Csatolmányok:

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1510

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Ha nem találok más megoldást akkor utalok pénzt és megkérlek a vásárlásra.
Az a baj,hogy szeretném látni is az anyagot mert nem keveset szeretnék venni.
A fekete és a barna elég sok mindenhez jó és 4000 ft körül találtam csak posztót.
Ha ez jó akkor ennyi pénzért rablás megvenni.
U.i.:a telefoncsörgés nekem se tartozik a kedvenc hangjaim közé ,1-2 készülék volt már falhoz vágva.
Mind túlélte.
Vagy én nem voltam elég dühös, vagy erre vannak méretezve.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1512

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszönöm a képeket!
Szép!
Valószínűleg egyszerűsítem, mert a zsinór egyrészt kevés másrészt nem pont ilyen mint a képen, harmadrészt meg elég nehéz megcsinálni.

A posztó nem túl vastag, de nem is rossz szerintem.

Jó lenne egy lövészet, csak most nincs pénzem elmenni (gyűjtöm ha lesz lőpor megtudjam venni, mert egy kiló svájcival el lehetnénk egy darabig, de ha el utazgatom, akkor csak egy két alkalomra elég).
Ezért írtam a chat-en, hogy lassan csordogál a pénz is.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1516

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
ttimi beküldte:
Ha nem találok más megoldást akkor utalok pénzt és megkérlek a vásárlásra.
Az a baj,hogy szeretném látni is az anyagot mert nem keveset szeretnék venni.
A fekete és a barna elég sok mindenhez jó és 4000 ft körül találtam csak posztót.
Ha ez jó akkor ennyi pénzért rablás megvenni.
U.i.:a telefoncsörgés nekem se tartozik a kedvenc hangjaim közé ,1-2 készülék volt már falhoz vágva.
Mind túlélte.
Vagy én nem voltam elég dühös, vagy erre vannak méretezve.

Szervusz Imre!
Posztó ügyben ,jó lenne ha felhívnád 1.Dr Vass Lászlót a szegedi III hzlj pk-ját /elérhetősége a zlj honlapján www.szegediharmasok.extra.hu/ vagy Szkenderovics Zolit a kecskeméti 77-esktől De őt ismered:nevetős A Kibédi /erdély/posztógyárból származó anyagokat meg nyílván jobban ismeritek nektek van közel/de a szürke tiszti köpenyem vastag posztó métere 3000 ft volt/
üdv:Attila

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1517

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szép lesz az Attila! Grat!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1520

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszi!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1552

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Már adhatod is: tölténytáska aljára gomb. POnt kell egy úgyis.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1556

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Ahhoz korábban kell felkelned. :nevetős

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1558

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Király! Nagyon szép lett! Tegnap én is barkácsoltam. eredmény itt látható.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1561

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
De, van pár jó anyagom hozzá. Keresek neked.

A szegek helye ki van fúrva, de beragasztani nem kellett őket. A fenék viszont be van ragasztva, hogy teljesen vízzáró legyen.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1562

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
www.primitivearcher.com/smf/index.php?topic=14598.0
www.xmission.com/~drudy/mtman/html/skchbk01.html

Itt találsz képet egy rakás eredetiről és másolatról is:
thehuntingpouch.com/photoblog/?q=image

Keresőszavak:

possible bag pattern
possible pouch pattern
hunting pouch pattern
fur trade bag pattern
mountain man pattern
colonial bag pattern

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1564

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
ezeket vegyítheted a keresésnél:

1. szó: fur trade, colonial, trapper, hunting, possible, mountain man
2. szó: bag, pouch
3. szó: pattern, making, sewing, recreating

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1565

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
LQ !

Ez a holster nagyon jól sikerült ! Ha szerzek bőrt, én is kipróbálom a szabásmintát
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1571

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Mióta nem néztem szép dolgokat alkottatok!
Gratulálok!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1573

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szerintem nem lett az túl nagy, egy trappernek rengeteg mindent el kell hogy nyeljen az iszákja ( pálinka, harapnivaló, stb.) Gratulálok, szép munka ! Natúr marad, vagy kap valami színt ?
Üdvözlettel:

VGY
Utolsó szerkesztés: 3 éve, 10 hónapja Beküldte VGY.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1574

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szerintem sem nagy! Szép!

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1576

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Jó lesz az! Nincs gond a mérettel.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1578

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
"Rendesek vagytok. "

Csak mert finom a pálinkád.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 10 hónapja #1579

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Nekem is tökéletesedik a cuccom:

Lőporszaru kantár: Szarvassal cseréltem pár éve egy indián mellvértet, amelynek aljából le kellett szedni pár cm-t mert nekem hosszú volt. A felszabaduló "pipe bone" kontingensből készült el a kantár első oldala. A másik fele is ilyen lesz, csak kell még hozzá szerezzek csontot.

Táska: kapott egy hasított bőr belső zsebet + felrögzítettem az egyik oldalára a késtokot úgy, hogy a fedél védje azt esőtől és ne eshessen ki rázkódástól. A máik oldalra pedig két pánt került a starter rögzítéséhez.

+ minden függelék úgy van méretezve, megoldva, hogy egymásnak ne verődhessen, hangot ne adhasson.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 9 hónapja #1581

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Profin néz ki a fűzés. Ez a táska megérne egy Füstölgő cikket. Nincs hozzá kedved?

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 9 hónapja #1582

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Tényleg nagyon jó és szép dolgok, mesterremekek.

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 9 hónapja #1583

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Azért én sem unatkoztam.
Most egy trikorn-t varrtam.
Igaz nem az attilához való (ahhoz majd egy honvédcsákó készül), de azért azt vettem fel hozzá, mert még nincs kész a hozzávaló gúnya.

P1270003a.JPG

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 9 hónapja #1585

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
"szegecseket használok"

De durva... akkor nincs más megoldás, száműznünk kell. Cikk jöhet természetesen! A folyamatot fotóztad egyébként?

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 9 hónapja #1587

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Üdv Fehérember !

A trikorn-hoz milyen kalapot használtál fel ? Nagyon jó lett !
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Ruházat, felszerelés (tippek, trükkök, szabásminták ) 3 éve, 9 hónapja #1588

• vysca
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
Üdv LQ!

Én is idetaláltam végre erre a fórumra :kocc

A következő mondatodra kérdeznék rá:

"Ez a fapácos bőrfestési módszer, amit Pietta ajánlott, minden reményemet túlszárnyalta."

Erről a módszerről lehet valami konkrétabb infot is kapni? Van egy világos árnyalatú holsterem, és szeretnék egy sötétebb tónust adni neki.

(Remélem a CS csat eljutott már Hozzád)
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 2.59 másodperc