Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

Segítség! Milyen tőr ez???
(1 olvasó:) (1) Vendég
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: Segítség! Milyen tőr ez???

Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5073

• hcsaba
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Sziasztok Urak!
Elnézéseteket kérem, hogy egy nem éppen idevaló témával zavarlak Benneteket, de kihez forduljon az ember, ha nem Hozzátok? Szóval van nekem egy nyugdíjas ápolónő szomszédom, anyagi helyzete nem verdesi az egeket, de ez nem meglepő a amai világban. Egy nagyobbfajta lomtalanítás során akadt rá erre a tőrre.
Semmi infója nincs róla, fogalma sincs, hogyan került a padlására. Napkori harcunk során néhányan már láttátok, az a vélemény, miszerint vagy észak-afrikai, vagy balkáni eredetű. Ennél pontosabb infót tudna-é adni valaki róla? És a legfontosabb: Kedves szomszédom értékesítené, már ha rendelkezik valamiféle értékkel. Mennyit érhet vajon, és egyáltalán: mennyit taksálhat? Mielőtt bárki meggyanusítana, az "élezést" nem én követtem el .
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Na most jön a kihívás - megkísérlek képeket feltenni , de az is lehet, hogy VGY segítségét fogom kérni .
tr1.JPG

tr2.JPG

tr3.JPG

tr4.JPG

tr5.JPG

tr6.JPG

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5074

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Török dísztőr. A piros kő Allah szeme, aki minden lát.

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5075

• hcsaba
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Szia SC!
Ez mind szép és jó, de az ázsiai iszlám (a török is) tudtommal az állatábrázolást nem igazán engedi, a pengén meg egy galamb van - szerintem. Az lenne az érdekes, ha valaki a feliratot is meg tudná fejteni.
Amúgy van valami sejtésed, kb. mikor készülhetett? Az biztos, hogy nem többszáz éves, de úgy cirka?
Vagy lehet, hogy egy tucattermék az isztambuli bazárból, vagy onnan, ahová őseink irháért jártak az átkosban ?

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5076

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szia!
A kés 1911-ben készült.

Üdv: Wasicuya
Utolsó szerkesztés: 6 éve, 7 hónapja Beküldte Wasicuya.

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5077

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
  • „God made man, but Colt made them equal”
Én úgy tudom hogy csak az emberábrázolást tiltja az iszlám. Ha ez a tőr török, akkor mindenképpen 1928 előtti, mert akkor álltak át a törökök a latin ABC-re az arab írásjelekről. De az írásjelekből ítélve lehet arab, vagy perzsa is. Egy szó mint száz, valószínűleg eredeti, nem valami kínai utángyártott

Félretéve a tréfát, keress valami török/arab kebabost a környéken, hátha lefordítja mi van rajta

Csaba, a képek felrekásában (is) profi vagy
Üdvözlettel:

VGY
Utolsó szerkesztés: 6 éve, 7 hónapja Beküldte VGY.

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5078

• hcsaba
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Szia!
Bocsi, de miért éppen 1911? Nagyon nem vagyok képben, ráadásul mint a falusi telefon - lassan és nehezen kapcsolok így korán reggel...

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5079

• hcsaba
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Köszi!
Mintha hájjal kenegetnék az önbecsülésem romjait... Ugyanakkor tisztában vagyok korlátaimmal.
A képek felrakásának "sikere" nem az én eredményem, a honlap készítőjének érdeme, hogy még egy hozzám hasonló műszaki analfabétának is sikerült.
Na most Fehérember szerint a kés 1911-ben készült, ami összecseng a Te véleményeddel.
SC szerint dísztőr. Más funkciója lehetett? Amennyiben nem, szerinted van-e forgalmi értéke?
Ha igen, ennek kiderítésével hol próbálkozzam? A Vatera egy kicsit gáz, vagy esetleg tegyem fel egy német E-bay oldalra? Vagy fussak még néhány kört vele? Tetőtől-talpig tanácstalan vagyok.

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5080

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szia!
Mivel az arab írás fejjel lefelé van a képen, hát megfordítottam és lőn arab számokkal (amit ugye mi már első elemiben tanulunk, tehát nem volt nagy teljesítmény elolvasnom) oda lőn írva a pengére
Üdv: Tamás

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5081

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Tovább gondolva a dolgot:
Mivel a galamb keresztény motívum ebben a formában és a muszlim időszámítás eltér a kereszténytől ez a véset muszlim írással készült, de keresztény munka, tehát olyan országban készült, ahol a hivatalos írás muszlim, de található volt keresztény kisebbség 1911-ben. Az afrikai kopt-ok kizárhatóak, mert akkor kopt betűk lennének rajta.
Vagy a véset későbbi, mint az írás.

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5082

• hcsaba
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
...
Mint mondtam, lassú vagyok.
Most égek, mint a rongy. Mentségemre szolgáljon, hogy miután leírtam baromságomat (ugye a balga előbb beszél, aztán gondolkodik), nagy nehezen rájöttem, miért írtad, amit írtál. Szar ügy, amikor ennyi ember előtt csinál az ember hülyét magából.

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5084

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Egyáltalán nem!
Nehéz észrevenni.
Ha elhozod a találkozóra Szolnokra, megnézném!
A nyélen és a tokon lévő díszítés is érdekel közelebről, valamint, hogy az arab szöveg véset, vagy beütés, mert elképzelhető, hogy nem azonos korú a vésett képpel. De ezt nemigen tudjuk meg, csak saccolni lehet.

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5085

• hcsaba
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Szia!
Igazán kedves Tőled, de a valóságban sokkal könnyebb észrevenni, mint a képen. Lúzer voltam, nincs mit tagadni. A 14-i szolnoki találkozót illetően , de édesanyám szemműtétje miatt röghöz vagyok kötve, sajnos nem lehetek ott. Viszont valamelyik kollegának odaadom a tőrt, hátha élőben többet mond.

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5086

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Jobbulást anyukádnak!
A tőrt meg jól megtaperásszuk, aztán majd okosabbnak hiszük magunk, vagy sem.

Válasz: Segítség! Milyen tőr ez??? 6 éve, 7 hónapja #5087

• hcsaba
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Köszi szépen!
Beszéltem Doki Bátyóval, magára vállalta a szállító feladatát.
  • Oldal:
  • 1
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.41 másodperc