Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

Vadászat elöltöltő fegyverrel
(1 olvasó:) (1) Vendég
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: Vadászat elöltöltő fegyverrel

Vadászat elöltöltő fegyverrel 6 éve #5399

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Salus aegroti suprema lex esto
Feri kedvéért.

Válasz: Vadászat elöltöltő fegyverrel 6 éve #5400

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szia Tamás!
Gratulálok a szép lövésért!
Ezzel is erősen hozzájárultál, hogy elismerjék az elöltöltős vadászat létjogosultságát.
És nagyon jó lett a videón a narráció, így együtt az eredménnyel, látvánnyal nagyon hatásos.
Aki ezek után ellenzi, az nem meggyőzhető semmilyen módon sem.
Üdv: Tamás

Válasz: Vadászat elöltöltő fegyverrel 6 éve #5401

• Feri
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
Köszönöm Doki!

Remélem lesz pár bejegyzés a topikban! És még egyszer gratulálok az első elöltöltős vadhoz.

Nem keveset értetek el!

Próbálom belinkelni...

Üdv: F.

(Bocs, de nem tudom, hogyan kell új topikot nyitni, meg jól össze is kavarnám, kapnék a moderátortól)
Utolsó szerkesztés: 6 éve Beküldte Feri.

Válasz: Vadászat elöltöltő fegyverrel 6 éve #5402

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
  • „God made man, but Colt made them equal”
Gratulálok Doki, ez tényleg nagyon sportszerű ! Milyen lövedéket használtál ?

Üdv: VGY
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Vadászat elöltöltő fegyverrel 6 éve #5403

• Etheus
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
Szia Doki!

Csatlakozom a gratulálókhoz, szép lövés, szép videóval.

Etheus

Válasz: Vadászat elöltöltő fegyverrel 6 éve #5404

• Feri
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
Szevasz Gyuri!

lásd a videón - 3:38 - tapaszolt gömb...

Üdv: F.
Utolsó szerkesztés: 6 éve Beküldte Feri. Indoklás: elütés

Válasz: Vadászat elöltöltő fegyverrel 6 éve #5405

• Gát-Izé
  • TÁVOL
  • Felhasználó
Doki!

Nagyon nagy gratula! Szép lövés, szép suta!

Balázzsal mi annak idején a plain lövedékkel kísérleteztünk, mert biztosra szerettünk volna menni az E0 tekintetében. Bár a plain esetében a max lőpor töltet 90gr volt, utána nagyon elkezdett szórni.

Miért a tapaszolt gömb mellett döntöttél? Pontosság, elegendőnek érezted a tervezett vad elejtéséhez vagy ez volt kéznél?

Üdvözlettel:
Zoli

Válasz: Vadászat elöltöltő fegyverrel 6 éve #5406

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szia Feri,

asztali gépen már látom Napközben csak telefonon pörgettem át, és sajnos már vaksi vagyok
Üdvözlettel:

VGY
Utolsó szerkesztés: 6 éve Beküldte VGY.

Válasz: Vadászat elöltöltő fegyverrel 6 éve #5407

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Salus aegroti suprema lex esto
Sziasztok!

Nagyon köszönöm a szavaitokat, mint bizonyára tudjátok, nagyon régi álmom teljesült: járhattam az erdőt kedvenc elöltöltő puskámmal és használhattam is, ha úgy hozta a vadász szerencse. Nagyon remélem, hogy ez még csak a kezdet és megtiszteltetésnek érzem, hogy én lehettem az egyike azoknak, akik hazánkban elsőkként ejthettek vadat elöltöltő fegyverrel. Balázs a videót angol nyelvű narrációval is posztolta, amihez nagyon sok hozzászólás érkezett, kivétel nélkül mind pozitív komment. (Kaptunk pl. olyan hozzászólást, amelyben a kommentelő azt írja, hogy olyannyira kedvet kapott az elöltöltő fegyveres vadászathoz, hogy a következő vadászfegyvere egy elöltöltő lesz.)
A vadászatot természetesen lőtéri felkészülés előzte meg. Kétféle lövedéket vittem magammal (15g-os gömb és 30g-os REAL konikális), mindkét lövedékre pontosan teszteltem a puskát. A torkolati energiák tekintetében ugyanilyen lövedékekkel Balázs korábban mér végzett méréseket, úhogy nekem csak a puska belövését kellett végeznem. A gömbbel éppen el lehet érni a 2500J-t, a konikális lövedékkel pedig bőven fölötte van, tehát bármelyik lövdéket választhattam. Az én személyes vadászati célom egyébként őz, vaddisznó süldő, ill. gím borjú volt, ezekhez elégnek ítéltem a kisebb tömegű lövedéket is. Emellett az is erősen motívált, hogy a maga korában ezeket a fegyvereket tapaszolt gömblövedékkel használták, ill. Balázs előző nap már ejtett két vadat is azonos kaliberű konikális lövedékkel, így a vadászat kísérleti voltába is jobban illett a gömblövedék. Természetesen pontosan dokumentáltuk a fegyverek viselkedését, a találatokat, a lövedékek látható hatásait a vad testében, a rálövési távolságot, a rálövés helyén fellelt találati nyomokat, a kialakult vércsapát és a vad elfekvésének helyét is a rálövés helyétől. Ezek alapján azt kell mondjuk, hogy az adott körülmények között az adott elöltöltő fegyverek teljesítménye semmiben sem maradt el a modern vadászfegyverek teljesítményétől.

Üdv: Doki

Válasz: Vadászat elöltöltő fegyverrel 6 éve #5408

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Egy kicsit már én is bánom, hogy elcseréltem az .50-es DP Hawkent
Üdvözlettel:

VGY
  • Oldal:
  • 1
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.35 másodperc