Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

Szolgálati közlemények
(1 olvasó:) (1) Vendég
  • Oldal:
  • 1
  • 2

TÉMA: Szolgálati közlemények

Válasz: Szolgálati közlemények 7 éve, 1 hónapja #4529

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszönöm!
Csak még egy probléma van az írással, ezt az üzenetet kapom ha a krónika írás menüre lépek:
Ennek az erőforrásnak a megtekintése az Ön számára nem engedélyezett.
Tehát még valamit csiszolni kell rajta. Illetve remélem nem nálam van a technika kisördöge eltemetve (Ubuntu/ Firefox, sütik engedélyezve)
Üdv.: Tamás

Válasz: Szolgálati közlemények 7 éve, 1 hónapja #4530

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Sajnos a Krónikák szerkesztése menüpontra ezt kapom:

Kpernykp2012-12-02225520.png

Válasz: Szolgálati közlemények 7 éve, 1 hónapja #4531

• admin
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
Elnézést! Most próbáld meg lsz.!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Wasicuya

Válasz: Szolgálati közlemények 7 éve, 1 hónapja #4532

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszönöm!
Működik. Úgy látom itt majd csak a kész verziót érdemes feltenni, mert nem tudom javítani. Ez jó is, mert rákényszerít, hogy átnézzem és kivegyem a szarvas hibákat. Viszont így nem lesz olyan, hogy nekiülök írni és már fenn is van, mint ahogy a fórumon volt. Ezért lehet, hogy lassabban születnek meg a történetek. Viszont úgy is előbb egy kicsit szívnom kellene a fekete por füstjét. (tisztára mint a kápszeres írók, csak ez nem olyan ártalmas az egészségre, vagy kitudja? Szerencsére itt mindenki függő a BP.-re ). Szóval ha több füst lesz a levegőben, akkor remélhetőleg a történetekben is.
Üdv.: Fehérember B.T.

Válasz: Szolgálati közlemények 7 éve #4605

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
  • „God made man, but Colt made them equal”
Köszi ! Ők vélhetően jobban értenek hozzá, ezért szemérmetlenül lemásoljuk a "rangjelzéseiket"
Üdvözlettel:

VGY
Utolsó szerkesztés: 7 éve Beküldte VGY.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4979

• VgyAdmin
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
"Gát-Izé" profilja és hozzászólásai saját kérésére törölve.
Utolsó szerkesztés: 6 éve, 9 hónapja Beküldte VgyAdmin.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4980

• VgyAdmin
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
"LQ" profilja és hozzászólásai saját kérésére törölve.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4981

• VgyAdmin
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
Kedves Lövésztársak !

Több mint 2 éve jött létre a kalandlövészet fórum, hogy egy jól összeszokott csapat a jó hangulatú szombati lövészetek után is eszmét cserélhessen, tippeket adhasson egymásnak, stb. Sajnos ezt a társaságot is utolérte a turáni átok, ami önmagában még nem lenne baj, hiszen felnőtt emberek tudják kezelni vélt vagy valós nézeteltéréseiket. Az utóbbi időben azonban a fórumon is egyre gyakoribbá váltak a személyeskedő, sértő beírások, nekem pedig se kedvem, se időm moderátort játszani. Ezért úgy döntöttem, hogy a kalandlövészet.hu kb. április 30-án megszűnik. Mindenkinek megköszönve az eddigi értelmes hozzászólásait:

VGY

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4983

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szia!
Megértem amit írsz, mert annak idején éppen a kapszli.hu fórumán tapasztalható jelenségek elleni tiltakozás inspirálta ennek a fórumnak a létrejöttét. Tehát hogy itt más légkörű eszmecsere folyjon.
De gondolt át 70-nél több tagja van ennek a fórumnak és szerintem még ezen felüli olvasótábora. Akik miatt pedig a széthúzást érzékeled azok számát egy kezemen sem lenne gond megszámolni, még akkor sem ha beállnék favágónak. A maradék hetven köszöni és nem személyeskedik, nem húz szét, sőt például itt még csak kedves szót kaptam tőled és másoktól is, sőt még a most széthúzóknak tűnő lövészektől is. Ezért rendkívül sajnálnám, ha megszűnne ez a fórum! De értéket is képvisel a hozzászólások által és a leendő beírások miatt is. Ezenkívül gondoljunk arra is, hogy bizony utánunk is lesznek, az újaknak ez már történelem lesz. Legalább okulhatnak is, és talán elkerülik a mi hibáinkat.
Ha Neked gondot okoz a személyeskedés, széthúzás a fórumon, ami természetes, hiszen a Te "szülötted", gondolj arra, hogy azért a "mi kutyánk kölyke" is valamennyire!
Üdv: Szomorú Wasicuya Fehérember Tamás
Utolsó szerkesztés: 6 éve, 9 hónapja Beküldte Wasicuya.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4984

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Mi vaaaaan???

Én elég nagy barom vagyok, eléggé utálok sok embert, eléggé utál sok ember, de eszembe nem jutna megszüntetni a kalandlövő fórumot, sem a kapszlit (na, azért azon elgondolkoznék, hehehe!)

Mi vaaaaan?

Mijafrancon bírtatok így összekapni? He?
Hülye dolog, de nem tudok jobbat, tehát: MINDEN érdekelt, akinek sérelme van a Fórummal, egymással, velem, a Kelet-Timori földtörvénnyel, stb, jöjjön el hozzám Pomázra (persze egyszerre), hozzon valamit enni, valamit inni, vagy ha lusta hozzá, hozzon némi zsetont, Krüger aranyak, stb. Üljünk össze, messze az otthontól, NEM hazai pályán, kezemben a lovassági kard, aki barom, le lesz fejezve! De oldjuk meg a problémát! Ez a Fórum értékes, a résztvevők értékesek, (én vagyok a legnagyobb selejt a kínálatban). No, akkor mi az, ami megoldhatatlan??? Szállás a kertben megoldható (hozol hálózsákot, a kutya a füledbe hugyozik.

Túl vagyok a nyomorult műtéten, munkám nincs, egy héten egyszer fogok fusizni fűnyírásilag, tehát szinte BÁRMIKOR ráérek. Ha van miből, bármikor, bárkit, bármilyen létszámot megetetek, megitatok. Sőt, ha kell, össze is veszek velük!

LQ, Gát-Izé, no meg ki tudja kicsodák, akik csatlakoztak a bojkotthoz-sztrájkhoz! Mi vaaaan? Mi a fene ütött Belétek? Én, aki a legösszeférhetetlenebb barom vagyok a világon, nekem kell békíteni? Világvége, vazze???

Szeretlek Titeket, hüjje kötsögök, ne csinájjátok mán a feszkót!!!

Gyertek, beszéljük meg, ne legyetek hülyék, ne hagyjátok veszni az eddig létrehozott értéket!!!

Hogyaszongya: inkább törni, mint hajolni?

Ha eltörsz, el is hajolsz a törött derekaddal!!! Gyere el, diszkréten vágd pofán (idd az asztal alá) ellenfeled, de ne szórakozz sok ember kedvenc Fórumával. Gondolj bele, sokkal többen olvassák a kalandlövőt, mint ahányan írnak rá. Általában én is inkább olvasok, mint írok. Nem kellene tönkre tenni ezt a remek Fórumot!

Szeretlek Titeket, hát Ti is szeressétek egymást!!!

Oldjuk meg a problémákat, önjelölt és semmire nem jó moderátorként szeretettel várnám az összes balhés, összeférhetetlen, sértett és sértődött, sértő és rágalmazó népművészeti cserépedény valamint virághímes lelkű hippi részvételét egy bazi nagy beszélgetésre.

Csókoltatok mindenkit, nézzetek már magatokba, és fogadjátok el a segítségem, ha még segít, vagy merítsetek erőt magatokból! Ne szűnjön meg a Fórum!!!
Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4986

• vysca
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
Lükepék vagy Géza, ez tetszett
VGY, maradjon a fórum, Fehérember és Mega szavával egyetértek. Én is főleg "readonly" üzemmódban működök, mint oly sokan. Nekem kell mindkét (Kapszli, Kalandlövészet) fórum!

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4987

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szerintem is maradjon a fórum. Ellenben szankcionáljátok azokat a felhasználókat, akik személyes sértettség kiélésére használják a fórumot.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4988

• hcsaba
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Kedves Gyuri!
Ez a nap szarul indult és csak súlyosbodott a helyzet. Erre elolvastam a fenti hozzászólásokat és a helyzet fokozódott, mint illetékes elvtársnál. Csatlakozom az előttem szólókhoz - az alkotásod sokkal többet ér annál, hogy egy kisebbrendűségi komplexusban szenvedő irígy ér rosszindulatú alak szarkeverése és kényszeres okoskodása miatt megszűnjön a Kalandlövészet.
Amúgy az egész purparléhoz két hozzáfűznivalóm van.
1./
Ha valaki komoly felnőtt embernek tartja magát, az oda láll a másik elé és személyesen elmondja neki bánatát. Nem üzenget, nem anyázik, nem tesz becsületsértő megjegyzéseket - a neten keresztül. Persze így könnyebb, mert a fizikai jelenlét hiányában nem kap egy méretes pofont. Ha engem buziznának folyamatosan, lehet, hogy kinyílna a pofonláda, bár ugye az erőszak a gyengék végső menedéke. Teszem hozzá a verbális erőszak is. Ha valaki nem veszi észre, hogy senki nem ugrik a fröcsögésére, akkor abbahagyja, aki nem így teszi, az nőjön fel. Ja, és éppen ezért ne szüntesd meg a lapot, Gyuri, lévén épp e purparlé apropóján derült ki, mennyire Urak a kollégák - egy kommentel sem reagáltak a piszkálódásra, roppant nagyfokú higgadtságról adtak tanúbizonyságot. Persze, lehet, hogy éppen ez zavarja, nem érti, nem tudja feldolgozni és csak azért is...Nyomjuk még, hátha lesüllyed az én szintemre...De nem és ez baromira bosszantja.
2./
Egyedül maradtál.
Szar lehet Neked.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4989

• CVM
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szia Gyuri!

Érdemes lenne ezt még azért átgondolni. Ennél azért keményebb viták voltak.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4990

• CVM
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Kedves SC!

Kár hogy pont te hozod fel ezt a személyes sértetség témáját, amikor pont te voltál az, akinek ha elfogytak az érvrek, akkor egyszerűen nem reagáltál, vagy ráfeküdtél a "delete" gombra. Egy kis objektivitást ha kérhetnék.

Kedves HCsaba!

Folyamatosan a szemtől szembeni egyeztetésről beszélsz, velem foglalkozol, és mégsem nekem címzed a hozzászólásod. Nem kell félned, nyugodtam nekem is címezheted a véleményed, még akkor is ha egyedül vagy, nem kell tömeget gyűjtened magad mögé. Én akkor is vállalom a véleményem, ha egyedül vagyok.

Van egy régi dakota közmondás, melyet ajánlok figyelmedbe:
Attól, hogy legyek milliárdjai szerint a legfinomabb táplálék a friss barna tehénlepény, még nem biztos hogy nekik van igazuk.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4991

• hcsaba
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Kedves Tibor!
Akinek nem inge, ne vegye magára, akinek viszont inge, az öltözködjön már fel végre! (Hofi Géza)
Ez egy nyilvános fórum. Túl azon, hogy olvassuk mi, mint tag -és tettestársak, olvashatja bárki, akit a jó sorsa vagy az ilyen/olyan kíváncsisága ide sodort. Úgy gondolom,nem szerencsés, nem etikus és főleg nem gusztusos privát ügyeinket ország-világ elé tárni. Úgy gondolom, ha gondod van, álljál problémád tárgya elé - mondjuk szombatonként bármikor - és beszéld meg vele/velük szemtől szemben. Ha akkor is úgy gondolod, hogy mindenféle dehonesztáló megjegyzést teszel, lelked rajta. Úgy gondolom, amit Te csinálsz, nem igazán ildomos. Engem zavar és biztos vagyok benne, hogy nem vagyok vele egyedül. Hangsúlyozni kívánom, hogy a Te módszered és eljárásod még akkor is gázos (finoman fogalmazva), ha amúgy esetleg éppen neked lenne igazad. Én a magam részéről ezt a kérdést lezártam. Ha beszélni akarsz róla, szombaton természetesen megtalálsz, vagy ha zavar a közönség, a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. -n megtalálsz.
A dakota közmondásodról az jutott eszembe, hogy a bolondot és a zsenit csak egy paraszthajszál választja el, mint ahogy nagyon szép dolog a plebs és a meg nem értett géniusz viszonyáról elmélkedni. Ugyanakkor úgy gondolom, ha valamit nagyon sokan mondanak, abban lehet valami. Lehet, hogy a zseninek van igaza, de a legyek számára a bölényszar természetes táplálék. Nem biztos, hogy adott esetben nincsen igazuk. Már ha érted, mire gondolok.
Minden esetre kérlek, ha rajtam is köszörülni akarsz egy sort, azt privátba tedd meg, ne szennyezzük tovább a honlapot. Elég nagy marha voltam, hogy felvettem a kesztyűt, de valahogy nem szeretem az alpáriságot, főleg nem, ha a tagtársaimon gyakorolják.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4992

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Ahogy érzed, CVM!

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4993

• CVM
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Kedves Sc!

Ezt előre látnod kellet volna, hogyha beszólsz, itt jól nem jöhetsz ki.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4994

• CVM
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Rendben van kedves Csaba, megértettem amit írtál. De javaslom, az általánosságok helyett inkább a tényekkel foglalkozzunk. Ne félj tŐlem, nem akarlak bántani. Javaslom, ha már így belefolytál göngyölítsük fel a problémát. Valószínűleg te jobban értesült vagy mint én a témában, talán te tudsz segíteni.

Kértem, hogy rakjanak fel a versenyről egy eredménylistát. Mi ezzel a probléma? Miért kell ezt titkolni? Miért nem lehet erre válaszolni? Miért kellene privátba érdeklődni?

Ha én rendezek egy versenyt, te nyersz egy érmet rajta, benevezel, én pedig mint rendező annyit sem mondok, hogy egyébként nyertél valamit, itt meg itt átveheted. Eredményjegyzék nincs. Személyes unszimpátia van közöttünk. Te hogyan értékelnéd etikai szempontból a tevékenységemet?

Kedves Sc-hez is lenne kérdésem, ha már így diszponálta magát:
MSSZ-MEFLSZ versenyszabályok alapján rendezett versenyeken nem kell erdeményjegyzéket készíteni? Mit tartalmaz a szabályzat.

Egyébként MDLSZ versenyeken kötelező, és öt napon belül elektronikusan, és papíralapon is el kell juttatnom a szövetséghez. Úgy emlékszem 2010-ig viszamenőleg visszakereshető minden versenyeredmény.

Ha ezekre a kérdésekre megvan a válasz, már a problémamegoldás útjára léptünk.
Utolsó szerkesztés: 6 éve, 9 hónapja Beküldte CVM.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4995

• CVM
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szia Mr MG!

Mivel csak engem nem köt némasági fogadalom, ezért ha megengeded válaszolnék. A múlt évben volt már hasonló kezdeményezés, amit én csak békítő show-nak kereszteltem. Megvallom őszintén annak nem láttam értelmét. Helyette felajánlottam, hogy bárki szabadon kérdezhet, én meg válaszolok, a másik fél jelenlétében, hogy mi miért történt úgy ahogy, de ez nem jött össze. Így az alapprobléma megmaradt, csak nem beszélünk róla.

Na erre mondj valami jó megoldást.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4996

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Bölcsességed legyőzhetetlen. Gratulálok a diadalhoz. Nyereményed: a fórum.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4997

• CVM
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Megint nem válaszolsz a feltett kérdésre. Csak nem megint valami sértő volt a kérdésfelvetésemben? Akkor ki is éli ki sértettségét? Vagy hiányzik a hazai pálya lejtése?

Ne haragudj, de mikor jössz rá, hogy ez nem a te ügyed, nem tudsz semmit, akkor milyen alapon alkotsz véleményt? Csak nem előítélet, vagy kettős mérce alapján?

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4998

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Nézd Tibi! Próbálom úgy írni, hogy ne vedd sértésnek, de meg is értsd. Nekem nem kutyám, nem macskám senki itt, ebben igazad van. Az is elmondható, hogy a viszonyom sem jobb pl. LQ-val, VGy-vel vagy Piettával, mint veled, úgyhogy megfogalmazhatom véleményemet részrehajlás nélkül.

Nézz körül! Mindenki kihátrált mögüled, akikkel régen együtt lőttél, együtt dolgoztál, együtt versenyeztél. Én nem akarom firtatni, hogy kinek van igaza a régi sérelmek létrehozása, életben tartása tekintetében, és őszintén szólva nem is érdekel. Ellenben valamilyen oka lehet annak, ha az emberek elhagyják saját egyesületük szeretett fórumát. Nem lehet, hogy az emberek többsége nem arra kíváncsi, hogy állandóan megy valami veszekedés, személyes sérelem hánytorgatása?

Ez egy jó fórum, jó közösség volt. Bár a Kapszli ellen jött létre, bizonyította, hogy a közösségnek csak az elején volt szervezőereje a dafke, utána működött szépen. Ez a fórum nem a tiéd, hanem a közösségé. Nem rombolhatod szabadon, ahogy más sem teheti ezt.

Az internet furcsa dolog. Sok tudomány, sok próbálkozás, sok intuíció van mögötte, de bizonyos méretek felett a statisztikák azért megbízhatóan működni kezdenek. Én azt tudom nektek javasolni a Kapszli példáján okulva, hogy sokszorozza a látogatottságot, megosztási kedvet, ha a közösség nem egymás gyepálásával, folyamatos szurkálásával van elfoglalva, hanem mondjuk a lövészetről, történelemről, barátságról ír. Az olvasó akkor jön ide, ha értéket kap, nem pofonokat. Tudom én, hogy "inkább törni, mint hajolni", de szerintem ez nem egyenlő azzal, hogy "legyünk primitívek, mindegy mit szól a másik".

Máshonnan közelítve: a fegyveriparban dolgozol, fegyvereket készítesz, de kereskedsz is velük. Gondolkodtál már azon, hogy miért nem vásárolják az emberek a fegyvereidet? Miért nem lelkesednek az emberek, ha felteszel a készítős topikban egy kérdést? Miért nem válaszolnak, miért nem csevegnek veled? Engedd meg, hogy kiemeljek néhány dolgot:

Én szeretem a fegyvereiteket, szeretem azt az alaposságot, ahogy nekiálltok az ügynek, és epekedve várom, hogy magyar készítésű Lorenz puskát lássak. Tisztelem szakértelmedet, de azt is ki kell emeljem, hogy hiányzik egy fontos tényező még. Nézd meg, hogyan reagáltál, amikor gond volt a keréklakatos pisztolyotokkal és visszaküldték: hülye a vásároló, mert elrontotta. Nézd meg, hogyan reagáltál, amikor a CIP próbát nem bírta a puskád: hülye a vizsgáló, mert összetört a próbától, amit sok tíz magyar készítésű fegyver már vígan kibírt. Mindenki hülye, csak te nem. Te nem hibázhatsz. Lehet, hogy egy kicsit több alázat a szakma iránt segítene, s kicsit több empátia mind a vállalkozásod, mind a saját hobbid szempontjából előnyös lenne. Nem várja el senki, hogy tökéletes légy. A tanulási folyamat egyáltalán nem szégyen, sőt a hibák felvállalása téged tesz hitelesebbé. Még egy olyan nagy fegyverkészítő, mint a Pedersoli az első 30-40 első fegyvert prototípuskánt kezeli, hogy kijöjjenek az előre nehezen felismerhető hibák.

Nézd meg milyen reakciókat kapsz a fórumban, amikor felteszel valami találós kérdést: semmi vagy, néhány hülye válasz félvigyorral. Nem lehet, hogy ilyenkor egy kicsit túl magas a piedeszta, amire felkapaszkodsz? Kicsit olyan, mint amikor gyakorló tanár koromban pont egy leckével jártam a középiskolás osztály előtt, de rohadtul osztottam az észt az órán. A diákok persze nem voltak hülyék, ismerték a tanárjelölteket, és értették ők is a helyzetet. Cinkos összekacsintással honoráltak minden átlátszó tanári gesztust.

Én azt javasolnám neked - és egyébként mindenkinek -, mint kereskedő, mint üzletfeled, mint a szövetség elnöke, és mint sportlövész, hogy értsd meg, tiszteld a többieket még akkor is ha nem szereted őket. Fogadd meg és azt fogod észre venni, hogy többen járnak versenyeidre, szívesebben diskurálnak veled a fórumon, nem lépnek ki egyesületedből, többen veszik majd a fegyvereidet.

Nem kell szeretni egymást. Van olyan, hogy két ember összeférhetetlen. De a folyamatosan ekézés másokban öli meg a hobbi szeretetét, és ez minden fórumozó felelőssége. Egyet értek az előttem szólókkal abban, hogy intézzétek el személyesen - de nem a lőtéren, mert az is a kikapcsolódás helye, nem a személyes háborúké.

No túl sokat írtam, ígérem többet nem teszem. Hogy azzal zárjam, amivel kezdtem: Nézz körül! Vizsgáld meg, miért hagynak el az emberek. Mindegy kinek van igaza a vitáitokban, hiába győzöd le az embereket a fórumon, az egyetlen eredmény az lesz, hogy a legyőzött, vagy csendesebb, vagy fáradtabb, vagy bölcsebb fél majd jól nem jön ide, a fórum meg meghal. Te pedig mindig hű maradsz közben az "inkább törni, nem hajolni" elvhez.

Persze felteheted most a kérdést, hogy miért foglalkozom veled ily részletesen. Őszinte leszek: nem barátságból, szeretetből hanem üzleti érdekből. Egyrészt szeretném, ha lenne egy sikeres magyar vállalkozás, amely fegyvereit el tudom adni az USA-ba, másrészt szeretném, ha nem esne szét a lövészélet a "Vadkeleten". nem akarom megbántani a magyar fegyverkészítőket, de eddig bármelyikkel is működtünk együtt, minden esetben emberi tényezők (esetükben megbízhatatlanság) miatt nem vitték semmire ezen a piacon. Bennetek van lehetőség, hogy ez máshogy alakuljon. Élj vele bölcsen!

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #4999

• CVM
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Így már talán lehet érdemben beszélgetni.

"Nézz körül! Mindenki kihátrált mögüled."

Ez itt nem így működik. Itt nincs egy vezérürü, aki után béget a nyáj. Az én nézőpontom mellet még van legalább három négy. Nem tudott senki kihátrálni, mert én sohasem úgy formáltam meg a véleményem, hogy magam mögé nyájat gyűjtöttem. Van aki egyetért velem, van aki nem. Van aki nyájat gyűjt, van aki nem. De ez mindenkinek a szabad akarata, nem minősítem, nem is érdekel.

"Ez a fórum nem a tiéd, hanem a közösségé. Nem rombolhatod szabadon,"

Nincs ilyen szándékom, de a fórum egyébként helye a kényes, adott esetben kellemetlen kérdések megvitatásának. Ez egy ilyen műfaj. Nekem is fel lehet tenni kényes, vagy kellemetlen kérdéseket, amikre tudásom szerint válaszolok. Természetesen leteheti mindenki a nagyesküt, hogy mostantól csak olyan témát veszünk elő, ami senki érzékenységét nem bolygatja. De ennek megvan az a veszélye, hogy érdektelenségbe, unalomba fullad az egész.
Most hogy így felvetetted, megnéztem a fegyverkészítés topik látogatottságát. Annak ellenére, hogy jóval az indulás után indítottam be, mégis magasan a második leglátogatottabb topik lett. Ezt semmiképpen nem nevezném rombolásnak. Az tény, hogy a hozzászólások minimum kilencven százalékban hozzám fűződnek. A műfaj sajátossága, hogy csak kevés hozzáröffenés érkezik. Gáti Zolcsi anyagaira sem érkezett semmi, nehezen is viselte, emiatt hagyta el a fórumot. Ezt azért ne az én nyakamba akard varni. Természetesen szakmailag én hozzá tudtam volna szólni az általa feltett anyagokhoz, de mivel együtt dolgozunk több problémán, elég furcsa lett volna, ha a fórumon veregetem a hátát, vagy ő az enyémet.

"Szakmai alázat"

Erről nem lenne sportszerű nyilatkozni, meg kell kérdezni azokat, akikkel együtt dolgozom. Felhoztad a fegyverbevizsgálás anyagát, meg egy korábbi problémás eset anyagát, és arra a következetésre jutottál, hogy ezzel is csak a tévedhetetlenségemet akarom igazolni.
Javaslom, hogy keresd vissza az anyagokat, és ha megnézed, tisztán szakmai szempontok alapján, nem indulatból közelítettem a kérdéshez. sőt hozzá is tettem, hogy a következtetéseket mindenki maga vonja le. Te erre a következtetésre jutottál, más meg másra. Természetesen én tiszteletben tartom a te véleményedet is, még ha nem is értek vele eggyet. Csak mellesleg jegyzem meg, hogy pont én voltam az, aki nem indulatosan reagált, sőt igyekeztem tompítani az indulatot azzal, hogy le kell ülni alkalomadtán, és megoldást találni a problémára.

"Hazai fegyverpiac kérdése"

Én nem hegyezném ki a kérdést ennyire az én személyemre. Gáti Zolcsit mindíg húzom azzal, hogy nem lehetsz próféta a saját hazádban. Hogyha mi itthon sikeresek akarunk lenni, akkor vagy ki kell mennünk külföldre, vagy állnéven kell működni. Sajnos ez van. A hazai fegyverpiacra különösen jellemző ez a provinciális, kicsinyes, saját szemétdombját féltő védő gondolkodásmód. Nekünk ez a kereszt jutott. Viseljük is.

Zárásként

Én nem kívánom vinni ezt a provinciális gondolkodásmódot. Az együttműködésre, vagy éppen egy egy probléma megvitatására mindenkor nyitott vagyok. A kettőnk vitái bármennyire is keményen, de mindíg is szakmai alapon folytak, javaslom hogy ettől ne térjünk el, a személyeskedést hagyjuk. Kíváncsi vagyok az olaszok vizsgálati módszerére. Van egy rossz tulajdonságom, hogy szeretek a felszín kapargatása helyett mélyebben belemenni a dolgokba, és áhítat helyett inkább kritikusan szemlélni. Bízom abban, hogy jó anyagot sikerül gyűjtened, amiből mindenki tanulhat.

Üdv.: V. Tibor

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #5000

• VgyAdmin
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
"Gát-Izé" profilja és hozzászólásai (egyelőre csak egy része, mivel egyesével kell visszaállítani ) reaktiválva.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #5001

• VgyAdmin
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
Kedves Lövésztársak !

Köszönöm a sok fórum megmaradását támogató hozzászólást, sms-t, hívást, mailt Szombathelytől Nyíregyházáig. Ez az oldal értünk, nekünk van, a miénk. Ezért arra kérek mindenkit, hogy ne csesszük szét fölösleges sértegetésekkel, személyeskedésekkel. Maradjon meg továbbra is minden szombat ünnepnapnak, amikor egy kicsit kiszakadhatunk a hétköznapi taposómalomból, levezetésképpen pedig itt is kitárgyalhatjuk az élet nagy kérdéseit Az oldal marad.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #5004

• Thorta
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
  • Deo Vindice
Huráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 9 hónapja #5015

• VgyAdmin
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
"CVM" profilja saját kérésére törölve
Utolsó szerkesztés: 6 éve, 8 hónapja Beküldte VgyAdmin.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 8 hónapja #5052

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
Kedves Lövésztársak!
Nos azt hiszem ennek is eljött az ideje!Ugyan nem tudom érdekel-e valakit ,DE röviden,néhány ami a bögyömbe van:
-Én a helyi adok-kapokba nem vagyok érdekelt pro-kontra
-A bármely topicba,de legutóbb a "dühöngőbe " irottak megválaszolásának hiányá/pedig az egy közérthető baráti hsz volt/
-A fórumon elterjedté vált abszolút közömbösség okán,mikor hetekig hónapokig "lóg a levegőben az aktuális hsz/
-A Fegyverkészités topic magyarázat nélküli "lenyeléséért"
És még sok gyógyíthatatlan apróságért, kérem a 2010 okt 14-óta meglévő "Attila" profil törlését,minden korábbi hozzászólás törlését.Az egyéni elérhetőségem változatlan,akik eddig is kerestek/emil,telefon megtalálhattak.
Sok sikert!
Bende Attila
Utolsó szerkesztés: 6 éve, 8 hónapja Beküldte Attila.

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 8 hónapja #5053

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
  • „God made man, but Colt made them equal”
Kedves Attila !

A hozzászólások törlését nem tudom vállalni. Már kétszer eljátszottam, kb. egy óráig tartott Kérlek töröld a hozzászólásaidat, és jelezd ha végeztél, és azonnal törlöm a profilodat.

VGY
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 8 hónapja #5055

• Attila
  • TÁVOL
  • Kitiltva
Nos ha egy gombnyomásra nem megy "törölje," kinek édesanyja táncosnő volt Sanghajban" Remélem kárt nem csináltam az írásaimmal ,töröld a profilt...

Válasz: Szolgálati közlemények 6 éve, 8 hónapja #5056

• VgyAdmin
  • TÁVOL
  • Adminisztrátor
"Attila" profilja saját kérésére törölve.
  • Oldal:
  • 1
  • 2
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.89 másodperc