Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

Kalandlövészet
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Kalandlövészet

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1146

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Salus aegroti suprema lex esto
Tisztelt Prancsnok úr!
Az expedíció során fellelt koponyát kérésének megfelelően tüzetesen megvizsgáltam. A rajta lévő sérülés tekintetében nem ismétlem önmagam, azonban Thomas Henry Huxley antropológiai útmutatásai és a Phrenology Journal írásai segítségével megpróbálom jellemvonásait megállapítani.
A koponya csontjainak milyenségéből kiindulva egyértelműen azt kell, hogy mondjam, hogy az illető fiatal volt, azonban tekintve, hogy a koponya minden varrata záródott állapotban van, fiatal felnőttként kell korát meghatároznunk. A koponya alakja felettébb érdekes, mert mind brachycephalicus, mind doliocephalicus vonásokat hordoz, a homlok magassága azonban egyértelműen a fehér lakosságra jellemző. Emellett a zygomaticus ív előugró, az orrbemenet kicsi, de előugró. Ennek megfelelően teljességgel kizárható, hogy az illető fekete bőrű lett volna. A koponya dudorainak elemzése alapján jóságos, engedelmes ugyanakkor ragaszkodó volt, mely tulajdonságok leginkább nőkre jellemzők. A koponya gracilis volta is ezt látszik alátámasztani. A koponya többi jellegzetessége alapján is nagy valószínűséggel a koponya egy félvér fiatal nőé lehetett.

Üdvözlettel:

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1149

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Szia LQ!
Nagyon jó volt a trapperkedés, de valójában inkább egy bevezető, tanuló játék volt, azért, hogy tavasszal-nyáron többet, jobbat tudjunk szervezni.
Ez tényleg kis létszámú résztvevővel igazán jó. Ha többen összejönnek, érdemes az embereket pl. felderítésre kiküldeni, 2-3 fős csoportokban, de még 5-6 fős csapatokra is lehet jó feladatot kitalálni. Az alaptábor pedig valóban népesen jó, ott viszont a közösség a lényeg.
Megnéztem a "600 fős konfliktus"-t. Fehérember elegánsan megoldotta a kérdést. Nekem nem poénkodásnak tűnt az őt érő dolog, és sajnos azt kell lássuk, hogy valóban kezd ez "szokásossá" válni. Annyit tudnék hozzáfűzni, hogy nem kötelező Fehéremberrel kalandlövészkedni. Csináljon az illető saját kalandlövészetet és az olyan lesz, amilyet ő akar.
Egyébként ahogy beszélgettünk, felmerült, hogy nagyon sok szép és kalandos hely van, ahol sajnos nincs a közelben lőtér. Ott ugye csak táborozni, puskát cipelni lehet, vagyis elvész a kalanból a lövészet. Ami nem feltétlenül baj, de az is felmerült, hogy mi lenne, ha egy-egy magánterületen lövésimitációval oldanánk fel ezt a keservet, tudván azt, hogy a lövésimitációhoz feltétlenül szükséges folytás képes kipukkasztani egy lufit. Pláne, ha viaszfolytást használunk. Ehhez kellene egy okos jogtudor, aki meg tudná mondani, hogy Magyarországon ezzel mi a helyzet. Úgyhogy a hozzászólás vége inkább a jogi rovatba illik...

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1150

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Sziasztok !
Azthiszem erről a viaszfojtásos lövésimitációról kérhetnénk egy állásfoglalást a Kaliber jogászától,de a végső szó úgyis a területileg illetékes kapitányságé.
Előtte érdemes lenne kipróbálni,érdemes-e küszködni vele-érte.
Lehet,hogy az előltöltős lövészet új versenyága(lőtér nélküli)lessz.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1151

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Hi Urak!

Kalandlövészet lövészet nélkül rendkívül kiherélt dolog. Guminő effektus nekem. Inkább meg kell kérni egy helyre az ideiglenes lőtérengedélyt, és úgy haladni tovább. A viaszfojtás, meg egyéb huncutságok kiölik a játékból azt, amiért jó szerintem.

Üdv
SC

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1153

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Space Cowboy beküldte:
Hi Urak!

Kalandlövészet lövészet nélkül rendkívül kiherélt dolog. Guminő effektus nekem. Inkább meg kell kérni egy helyre az ideiglenes lőtérengedélyt, és úgy haladni tovább. A viaszfojtás, meg egyéb huncutságok kiölik a játékból azt, amiért jó szerintem.

Üdv
SC

Csakúgy, mint grízfolytással lufit lőni... Egyébként az ötletet te adtad a fast draw játékkal. És ha akár egy fast draw játékot is ki lehet így vinni a lőtér falain kívül, már az sem elvetendő. Gondold el, milyen lehetőség az elöltöltős lövészet népszerűsítésére, ha a nézőközönségnek nem kell egy eldugott, vagy távol lévő, esetleg erősen lepukkant környezetű lőtérre kimennie, hogy megnézze a western showt-t. Vagy lehetne úgy CAS bemutatót csinálni, hogy lufik pukkannak fémcélkongás helyett, akár egy városi rendezvény keretein belül is.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1154

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Sziasztok !
Teljesen egyetértek Dokival.
Mindamellett készséggel elismerem,hogy viasszal lőni első lépés a guminő felé.
De a "bilibe lógó kéz"effektusa sajnos hazánkban mindig is fenn fog állni.
Még ha egyszer lehet is vadászni majd történelmi fegyverekkel az akkor sem lessz annyira szabad amennyire szeretnénk.A cserkeléshez majd kapsz kísérőt akkor is.
Akkor is rossz szemmel néznek majd(sőt még rosszabbal)bármilyen túrázásfélét pukával a terület tulajdonosai.Nem ihatsz a patakokból mert ki tudja mi rohad benne 50m-rel feljebb.A Bükkben amúgy is 30 pecenként szaladsz össze egy túrázó családdal szezonidőszakokban(jól megközelíthető autópályán,sok a szállás,közel van Bp-hez).A lövészsport népszerűsétéhez meg remek lehetőség lenne ha nem lennénk kötve az amúgy is ritka lőterekhez.Pillanatnyilag jó nagy fehér foltok vannak az országban.Talán ha többen lennénk.....
Üdv:ttimi

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1155

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
LQ beküldte:
ttimi beküldte:

Előtte érdemes lenne kipróbálni,érdemes-e küszködni vele-érte.

Szerintem nem. Én legalább is úgy vagyok vele, hogy ha már durrantok, akkor repüljön az ólom is. Ez durrantósdi nekem is olyan mint az alkoholmentes sör meg a guminő.... Viszont ez nem azt jelenti, hogy nem durrognék lelkesen, ha Dokinak ez örömöt okoz.
Ugyanakkor azért vegyük számba a helyzetet. Szerintem nem is állunk olyan rosszul. Vasicsu ártéri túráit mindig meg tudjuk "koronázni" a szolnoki lőtéren. Mondjuk a vízre szállástól kissé még be vagyok ..arva. Borulás beöltözve, puskával, majd élet-halál harc a partra vergődésért. Végül a holmik (többek közt a puska) felkutatása szúróbottal a mederben. Vannak ilyen "rémes" vízióim, de igyekszem őket elhessegetni.
Ott van Karcag a hatalmas pusztakapcsolattal. Óriási túrát lehetne ott csinálni, akár lóval is. Aztán Apafán is el lehetne barangolni a homoki erdőkben rendesen. De nekem a nagy reménység ilyen szempontból Miskolc. Ha összehozzák az ottaniak a lőteret, akkor igen csak szívesen "elvesznék" a Bükkben egy hosszú hétvégére, vagy akár egy-két hétre is. Full autentik. Semmi modern kiegészítő (max. a fogkefét+fogkrémet elnézzük). 2-3 naponta le a hegyről, be a lőtérre, papírcélra vadászni. Aki talál az megkapja a nyers hús ellátmányt, aki nem talál, az ropogtathatja a papsajtot a következő alkalomig....
Már megint álmodozom és nagyon hideg ez a bili...

A vízreszállást nem szabad félválról venni. Bár kenuval nem egyszerű felborulni, nem lehetetlen. Ha a Tiszára készülünk, szerintem a gyengén vagy közepesen úszóknak akkor is fel kell vennie a mellényt, ha az nem autentikus. A fültok és a védőszemüveg sem autentikus, mégis használjuk. A szolnoki lőtér nagyon hangulatos, csak nagyon kicsi. Lehet rá jó játékokat írni, de az vagy tényleg kis létszámú játékost jelent, vagy az egyes, kis létszámú csapatoknak a nap különböző szakaiban kell lőniük.
A miskolci lőtérrel csak annyi gond van, hogy nem éppen a Bükk közepén van. Ha felmész a Bükkbe kalandozni, sajnos nem úszod meg, hogy ne használj járművet a lőtér megközelítéséhez. Arról nem is beszélve, hogy a Bükki Nemzeti Park területe pedig 3 zónára van osztva, a park egy jelentős része csak kutatási céllal, vagy csak korlátozottan látogatható. A fennmaradó szabadon látogatható rész Miskolc környéki része pedig un. bemutató övezet, ahol elveszni nem tudsz, mert kirándulók által sűrűn járt rész. Ha pedig messzebre, vadabb területre mész, messze lesz a lőtér is...
A karcagi lovas kalandozás viszont nagyon vonzóan hangzik, csak nincs hozzá lovam és az egyébként sem túl nagy lovas tudományom is erősen megkopott az elmúlt 20 évben.
A nosztrai lőtér viszont megközelíthető túrista úton is, ezt már évekkel ezelőtt felvetettem SC-nek, nem is értem, miért nem szervezett már egy ilyen kalandot. A verőcei lőtér közelében is van túristaút, de úgy emlékszem, hogy ott egy rövidebb szakaszt közúton kell megtenni. Ezeket még kb. 2 évvel ezelőtt nézegettem. Mindkét hellyel az a gond, hogy túristaúton nem lehet körutat csinálni, vagyis meg kell oldani, hogy lövészek eljussanak egy kiindulási pontra, hogy a túrát a lőtéren tudják befejezni.
A lényeg: Ezek itten nem ellenvetések akarnak lenni, még ha annak látszanak is, hanem azt szándékozik érzékeltetni, hogy kompromisszumokat itt is kell ám kötni, ami hasonlóan kiherélheti a kalandot. Sajnos tökéletes megoldás nálunk a jelenlegi szabályok mellett nem létezik...

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1156

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
A fast drawban a grízfojtás biztonságtechnikai szükséglet. Trapperkedni ólomlövedék nélkül viszont értelmetlen. Másrészt én semmilyen fegyvert nem sütögetnék lőtéren kívül engedély nélkül...

Rengeteg olyan lőtér van valóban, melyek környéke gyönyörű természeti környezet. Lásd a korábbi felsorolást, de ide sorolható Verőce, Nosztra, Dorog is.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1157

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Bár minden ötlet megvalósításához lenne energiám

Szabog kolléga vetett fel egy igen jó túrát: 1. nap: táborozás és lövészet Verőcén. 2. nap teljes cuccban átséta hegyen völgyön Nosztrára (kb 40 km, megoldható úgy, hogy nem érintünk semmilyen lakott területet). 3. nap: Táborozás és lövészet Nosztrán.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1159

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Idén megcsinálhatjuk. Szabog kartárs is biztosan benne lesz. No írok neki.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1161

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Megpezsdült az élet, ez jó!

SC-nek: engedély nélkül nem szándékozik senki semmit sütögetni. A 40 km hegyi túra keserves lesz. Nekem eddig 30-nál több nem fért bele egy napba. Természetesen nem eröltetett menetben. Eröltetett menettel lehet. Kényelmesen 20km-nél több nem fér bele. Ez azt jelenti, hogy nem hajnalban indulunk, kényelmesen megyünk, ha jól esik megnézünk egy-két virágot, lepkét, vagy ami útba esik, kényelmesen ebédelünk, ezzel egy időben kicsit pihenünk, így kora estére érkezünk a túra végére. És ez bizony így is elég fárasztó tud lenni. Ha az a cél, hogy az erdőben a csapatra ráesteledjen, akkor szabad csak 40km-t betervezni. De ha számolunk, akkor is gond van a 40 km-el. Az ütemes gyaloglás kb. 6,5km/h. Ezt felszerelés nélkül sima terepen sem könnyű sokáig tartani. 10kg teherrel kb. 4 km/h-val lehet számolni, de ez sem könnyű séta. Ez sima terepen is 10 óra lenne, nincs ebéd, pihenő, eltévedés, túristajel keresés. Ha 9-kor indulunk, délelőtt megyünk 3 órát, ebédelünk 1 órát, délután megyünk 3 órát, akkor 24 km, délután négyre érkezve, ehhez viszont tartani kell a 4km/h-t. Emellett a térképen mért távolságoknál a leolvasható út hossza mellett számolni kell azzal is, hogy hegynek fel, hegynek le kell menni. A cél az, hogy mindenki jól érezze magát, nem az, hogy mindenkinek egy életre elvegyük a kedvét a kalandlövészettől.

LQ-nak: Táncba engem is lehet vinni, ez nem gond. Az ideiglenes lőtérrel kapcsolatban annyi információm van, hogy a légpuskánál erősebb fegyverekre nem ennyire egyszerű. Nem véletlen, hogy csak az FT-hez van ilyen lőtér. Pedig hidd el, piszkáltam P.L.-t rendesen, hogy csináljon engedély elöltöltősre is. A helyi vadászkamara minden évben rendez vadásznapokat augusztusban. Szerettek volna a rendezvényre sörétes ideiglenes lőteret. Azt mondták, hogy megkérdezték a rendőrségen, hogy mi kell hozzá és rájöttek, hogy mégsem akarnak. A másik gond ezzel az, hogy ott szeretnénk ideiglenes lőteret, ahol jó kalandos terepet találunk. Az meg jellemzően kívül esik a megyén. A megyén belül azt hiszem, nem érdemes erőlködnünk, mert ahogy mondtad, Apafa környékén is tudunk bóklászni. Úgyhogy valóban a legegyszerübb a helybeni kalandokhoz ez a megoldás. De én nagyon tudnék örülni egy jó kis ideiglenes lőtérnek mondjuk a Zemplénben, vagy akár a Körös mellett is. Ott lehetne kenuzni is. De persze ettől függetlenül kérdezni lehet, az nem kerül semmibe. Ha meg vannak a követelmények át tudjuk gondolni, hogy mit lehet, mit tudunk.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1162

• Qsto
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Doki,és a többiek.Az ideiglenes lőtér erősen felejtős.Nekem már volt szerencsém megvívni a harcomat a helyi rendőrség alkalmazottjával ez ügyben,
mikor töltet nélküli lövésre/blank lövés,bemutató alkalmával/kértem engedélyt.
Nos,először úgy értelmezte,hogy ideiglenes lőtér engedély kell a számunkra.Elővette a jogszabályt,és kiderítette,hogy szinte lehetetlen.Tudjátok:munka van vele stb..Az árakról meg nem is beszélve.Szakértőstől,illetékestől több mint százezer forint !És ez csak egy alkalomra szól.Szóval csak lőterek környéke jöhet szóba szerintem.Másik probléma meg a fegyveres sétálás az erdőben.Bármelyik vadőr,vadász igencsak kétkedve hinné el,hogy mi csak túrázunk az ő "szent vadász területükön".
Még ha ez nekünk pedig természetes volna.Azért azt elképzelem,milyen ábrázata lenne,mikor találkozna egy néhány beöltözött emberrel:)
Ja,és nem a kifogásokat keresem,hogy mért nem lehetne kaland túrázni!Mikor már alig várom,hogy részt vehessek egy alkalommal!
Üdv:Qsto

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1163

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusztok!
Hála Istennek, olyan sok a hozzászólás, hogy aligha tudok mindenre reagálni! Tehát valóban örvendetes az érdeklődés! A Kalandtúrák még csak gyermekcipőben sem járnak, tehát elég nehéz megmondani, minek lesz jövője, minek nem. Azt is nehéz megjósolni, hogy milyen megoldásokat fogunk találni. Egy bizonyos, még ha igen szűkösek a törvény adta keretek, azt nem szabad átlépni. Ezért bár néha "guminő" amit csinálunk, de ha nem csinálunk semmit, akkor nincs kalandlövészet. Példa az ilyen pótlólagos cselekvésre, ha vadra cserkelünk, de azt fényképezőgéppel tesszük. Ez bármennyire nem autentikus, de pontosan ugyanazokat a tulajdonságokat, erőfeszítéseket követeli meg az embertől, mintha fegyverrel tennénk (és egy jó fotó is tud olyan jó érzést kiváltani, mint az elejtés, ezt tapasztalatból írom, mert mindkettőhöz volt már szerencsém). Ezeket a kényszermegoldásokat úgy kellene inkább tekintenünk, mint bokszolónak a bokszzsákot, nem pedig a "guminőt". Az autentikusságot inkább olyankor kell megkövetelnünk, amikor valóban elhatározás, kitartás, és egyéb emberi erények meglétén múlik, hogy a valósághoz a legközelebbi megoldást választjuk.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1164

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Az is nagyon jó dolog, hogy több helyen is terveztek kalandtúrát.
És nem is kell, hogy hasonlítsanak egymásra ezek a túrák, sőt talán annál jobb, minél eltérőbbek, változatosabbak. Például a pusztai túra is nagyon tetszik, hiszen igazi betyároknak való környezet, de aki az észak-amerikai préri szerelmese, annak is megdobogtathatja a szívét egy ilyen kaland.
A hegyi túrák szintén szépek.
Aztán arról nem is beszélve, hogy a kerettörténet számtalan lehetőséget biztosít. Nem kell azonos sémákat követni, mert a fantázia sokkal érdekesebbé teszi. Tehát a fast drive sem ördögtől származó dolog, de a trapper, vagy a katonai lövészet sem. Csak a megfelelő történet kérdése.
Például nekem a viaszos lövészet jól kapcsolódhat egy aranymosó kalandhoz a Tiszán, és szerencsére a lőtér sincs hozzá messze, így nem kell bajlódni az ideiglenes lőtérrel. Aztán ha kevés ember jön össze, akkor trapperkedésben is van még kihasználatlan lehetőség. De a katonai lövészet esetén megostromolható/ megvédhető erőd is a kicsi lőtér. Teljesen szuper benne az, hogy a lődomb körül nincs kerítés. Megostromolható kívűlről (természetesen nem lövészet közben).
Összegezve: van hátránya is a Milléri Lőtérnek, de kihasználva az előnyeit, nem feltétlen szükséges a hatóságot zargatnunk az ideiglenes lőtér miatt.
Persze az biztos, hogyha lenne saját ingatlanom lakott területen kívül,akkor egy fast drive pályára csak meg kérném, de akkor állandóra. Hiszen a költségek miatt csak akkor érné meg. Ha valakinek van ilyen lehetősége, akkor lehet, hogy érdemes elgondolkodnia rajta.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1165

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Területileg illetékes vadásztársaság elnökének
Tisztelt Elnök Úr!
Ez úton szeretném tájékoztatni Önt, hogy a vadászterületükön keresztülhaladva 2011 XX XX-án szombaton hagyományőrző túrát szervez egyesületünk. A túra jellege megkívánja a résztvevőktől, hogy korhű XIX századi ruhákban és fegyverrel vegyenek részt rajta. Ezek a fegyverek engedélyhez nem kötött muzeális elöltöltők. A lőtéren kívül tokban hordhatóak. Lőport, csappantyút csak a túra végeztével a lőtéren kapnak a résztvevők, ezért ezekkel a fegyverekkel nem lehet lövést leadni a túra során. Mellékelem a túra tervezett térképét, amelyről látható, hogy a vadállományt zavarását el kívánjuk kerülni, ezért leginkább a kijelölt turista útvonalakat használjuk.A túrának nincs bejelentési kötelezettsége. Önhöz levelemet az esetleges balesetek, és félreértések elkerülése véget írtam. Egyúttal szeretnénk meghívni Önt, és bármely érdeklődő vadásztársát a történelmi túránkra, illetve az azt követő lövészetre, amellyel szeretnénk népszerűsíteni a vadászok is között ezt a szép sportot.
Üdvözlettel: X.Y XXXX egyesület elnöke
Utolsó szerkesztés: 9 éve, 1 hónapja Beküldte Wasicuya.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1171

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Én teljesen egyetértek veled, sőt már el is kezdtük csinálni!
De azért tettem fel a levelet, mert vannak akiknél szükség lehet rá, hiszen itt a fórumon írták!
A levél egyébként nem kérelem, nem bejelentés, hanem tájékoztatás. Abból meg baj nem lehet. A levél szövegezése egyértelmű, a vadászoknak semmiféle beleszólási joga nincs, nem is "sz@runk be" az erdésztől, vadásztól. Egyben megpróbáltam udvarias is lenni, tehát a jó viszony azért az esetleges leendő elöltöltős vadászat érdekében is jól jöhet.
Egyébként én a szolnoki vadásztársaság vadőrével, vezetőivel jóban vagyok, nem is írtam levelet nekik.
Üdv.: Tamás

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1173

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Szia LQ!

He esetleg nem tűnt volna fel, az első kalandtúra már megtörtént...
Az eszmecsere a hogyantovábbon van. Abban teljesen igazad van, kb. 10 km az átlagos túrázós tűrőképesség, úgyhogy a Verőce-Nosztra túra előtt érdemes kisebb távokkal kezdeni és az is nagyon fontos, hogy a túra körtúra legyen, vagyis a parkoló autónál kezdődjön és végződjön. Még az is viselhető "guminő" effektus, ha a túra után autóba kell ülni és valamennyit utazni kell a lőtérig. Vagy a kaland a lőtéren kezdődik, autó a túra helyszínére, túra, majd autó, vissza a lőtérre. Határ a csillagos ég. Fehérember ostromlós ötlete sem rossz. Képzeld el, pl. hogy a támadó feladata, hogy minél jobban megközelítsék az "erődöt", anélkül, hogy a védők észrevennék. Ha a védők észreveszik a lopódzó ostromlókat, lemérjük a távolságot, és a lőtéren a célokat ilyen távolságba tesszük ki. Az a csapat nyer, amelyik eredményesebb a célok leküzdésében. A túra lopódzós része lehet akár messzebb is a lőtértől, az összecsapásra meg odaautózik a csapat a lőtérhez. Ez lehet betyáros, polgárháborús, szabadságharcos, cowboyos környezetben egyaránt. Aki nem akar nagyon mászkálni, az védő játékos lesz, aki szeret kúszni-mászni a csalitosban, lehet támadó. Ha a védők vízparton vannak, arra is kell számítaniuk, hogy a támadás vízen érkezik. És akkor nem egyszerűen csak sétáltattuk a puskáinkat, hanem tényleg kalandoztunk.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1174

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusz Doki!
Nahát! Sziporkázol!
Remélem nincs levédve, mert nagyon tetszik a távolságlemérős ostromlás/ cél kihelyezése. Igaz csak akkor jó, ha 50m-en belül sikerül. Vagy ha nem sikerül azon belül, akkor még lehet a cél méretét csökkenteni arányosan.
Szóval ilyen ötletekkel lehet még színesíteni a dolgot. A kenus meg több irányból támadás meg pont illik is ahhoz a történethez, amit eredetileg kitaláltam, pont ilyennek gondoltam. Szuper, tavasszal (a vízállástól függ) megcsináljuk!

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1175

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
  • „God made man, but Colt made them equal”
Üdv a lövésztársaknak !

Remélem már mindenki eltelt a bejglivel és a hallal, én már szívesen szagolnék egy kis lőporszagot is

A következő kaland/trappertúrát akár összelehetne kötni egy szombati versennyel, pl. pénteken reggel indulás Apafáról, kb. 15 km-es túra a környező erdőben, délben egy autentikus szalonnasütés, tűzgyújtás, stb. Este vissza az alaptáborba, sátorverés, bogrács, bor, sztorizás,stb. Szombat reggeltől verseny, illetve szombat este opcionálisan még egy kintalvás. Természetesen ezt tetszőlegesen lehetne variálni, szerintem április-májusban lenne a legjobb, amikor már nincs hideg, de még nincs dögmeleg a túrázáshoz.

A békesség érdekében bejelentenénk a Rendőrségen, és a helyi vadásztársaságnál az útvonalunkat, nehogy a Hortobágy kommandó vessen véget a túrának A traktorosnak nem jelentjük be
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1178

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Holnap felhívom Lajost. Ha nyitva lesz, hétfőn vagy kedden kimehetnénk kovázni, és odaadom a Vodafone igazolásodat.
Üdvözlettel:

VGY
Utolsó szerkesztés: 9 éve, 1 hónapja Beküldte VGY.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1179

• Francisco
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Üdv !

Elég érdekesen hangzott. Reméljük a hajós túrából én is kiveszem a részem. Bár csak ott járnánk. Na de nekem mostanság máshol jár az eszem, ezért írok keveset.
Más. Próbáltam elolvasni a 600 főt de csak az illető beszólását olvastam /khmm moderáltak/ . Vasicsu ha lennél kedves egy kivonatott mit írtál mrgköszönném. Ismerlek annyira,hogy tudom korrekt hozzászólás volt.

Üdv Francisco!

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1181

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Sziasztok !
Megnéztem a Tűz óceánját,felkészültem, mehet a lovas túra!
Kenuzáshoz milyen filmet javasoltok?

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1184

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Francisco!

Az említett poénkodásból egyetlen írásjelent sem kellett moderálni. Amit a Kapszlin most látsz, annyi volt. Szvsz semmi sértő nem volt a dologban, mindössze poénkodás volt.

Doki: 40 km nem olyan sok. Sokszor megtettük a Börzsönyben ezt a távot és még világosban célt értünk. De az sem gond, ha az este az erdőben ér. Legfeljebb másnap délelőtt érünk oda.

Üdv
SC

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1185

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Egyébként minden játék szervezése esetében egy fontos dolgot emelnék ki: a legegyszerűbb megoldások a legjobbak. Egy esetleges ide-oda autókázás megöli a hangulatot.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1187

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
[quote="Space Cowboy" post=1184]Francisco!

Az említett poénkodásból egyetlen írásjelent sem kellett moderálni. Amit a Kapszlin most látsz, annyi volt. Szvsz semmi sértő nem volt a dologban, mindössze poénkodás volt.

Szia SC!
Lehet,hogy rosszul látjuk,de mintha törölve lennének azok a hozzászólások.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1188

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Én nem töröltem egy hozzászólást sem. Melyik topik volt az?

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1189

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Meg van. Honlapajánló. Toto törölte a saját hsz-eit, ő tudja miért.

Ha én törlök, akkor két lehetőség van: vagy az egész hsz megy a kukába (nagyon indokolt esetben), és nem marad üres sem, vagy beletörlök, de akkor ott van hogy "moderálva".

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1191

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Nézem a képeket, és még egy dolog eszembe jutott: ne feledjük, hogy a 8 cm-nél hosszabb élű kés + a tomahawk kkv!!! Közterületen történő viselése szabsi, amely a fegyvertartási azonnali vesztését okozza.

Ha vadász viseli vadászat közben, az megint más eset, azzal nincs gond.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1193

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Space Cowboy beküldte:
Nézem a képeket, és még egy dolog eszembe jutott: ne feledjük, hogy a 8 cm-nél hosszabb élű kés + a tomahawk kkv!!! Közterületen történő viselése szabsi, amely a fegyvertartási azonnali vesztését okozza.

Ha vadász viseli vadászat közben, az megint más eset, azzal nincs gond.

Sziasztok!
Persze ebben az országban sok minden szabálysértés.Mindazonáltal nem gondolom,hogy egy csataújrajátszáson bármilyen rendőr foglalkozna a kardokkal és fokosokkal.
Ha egy csapat eszement beöltözve túrázgat talán a rendőr se fog hinni a szemének amíg nem csinálunk bajt.Itt nálunk legalábbis biztosan nem kötözködnének.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1194

• Francisco
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Üdv!

Megkövetlek SC! Bár nem írtam, hogy te törölted. Csodálkoztam is, hogy nincs benne a moderátori topicban. Gondolom Vasicsu nem akart elindítani agy lavinát még ha korrekten is válaszolt.
Kösz LQ az infót!

Üdv Francisco!

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1195

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
A probléma feloldható kétféleképpen: 1. helyi yardot is értesíteni kell a megmozdulásról (szervező egyesület nevében), megemlítve, hogy ilyen cuccot is viselnek a tagok hagyományőrzési céllal. 2. bemegy a táskába elcsomagolva az összes ilyen cucc.

Még egy fontos dolog: minden értesített hatóságtól írásbeli választ kell kérni.
Utolsó szerkesztés: 9 éve, 1 hónapja Beküldte Space Cowboy.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1197

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Mindenképpen be kell jelenteni, főleg azért mivel az erdők jórészt magántulajdonban vannak, és az erdőtulajok általában a helyi vadásztársaság tagjai. A jövő héten más okból bemegyek az igrendre, rákérdezek. Egyébként ha véletlenül rálépnénk valami védett virágra/gombára, az már természetkárosítás szabálysértése, amiért 2 évre ugrik a fegyvertartási
Üdvözlettel:

VGY
Utolsó szerkesztés: 9 éve, 1 hónapja Beküldte VGY.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1200

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Itt a megoldás

1_2010-12-26.jpg

2.jpg
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1204

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
A hosszú eszközök csak akkor közbiztonságra veszélyesek, amikor azokat nem a foglalkozás (rendeltetés szerű használat) végett vannak az embernél. Jelmezes túra, stb. esetén rendeltetés szerű a használat.
De majd holnap megkeresem a jogszabályt!

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1205

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Valóban nem akarom ragozni a dolgot. teljesen vállalom amit írtam, de ennek ellenére jónak láttam kitörölni. Megbántani meg végkép nincs szándékomban senkit.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1207

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Space Cowboy beküldte:
A probléma feloldható kétféleképpen: 1. helyi yardot is értesíteni kell a megmozdulásról (szervező egyesület nevében), megemlítve, hogy ilyen cuccot is viselnek a tagok hagyományőrzési céllal. 2. bemegy a táskába elcsomagolva az összes ilyen cucc.

Még egy fontos dolog: minden értesített hatóságtól írásbeli választ kell kérni.

"azokra a rendeltetésszerűen munkavégzési, sport és a szokásos életvitel körében használt eszközökre, melyeknek közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt, feltéve, ha a tényleges munkavégzésen (tevékenységen) vagy az igazolható munkavégzéshez (tevékenységhez) szükséges szállításon kívül a birtoklás (szállítás) rejtve vagy a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben, illetőleg egyéb biztonságos módon történik; c) azokra az eszközökre, amelyek használata filmfelvétel, színházi előadás, illetve más hasonló rendezvény megtartásához szükséges;"

A kirándulás, túrázás során tehát viselhető 8 cm-nél hosszabb kés és természetesen a tomahawk is, mivel ezek a tényleges tevékenységhez szükséges ezeszközök, a túrázás fontos kellékei és természetesen a tokban lévő kés, az övbe tűzött tomahawk a szokásos és biztonságos módon való birtoklás esete. Ha nagyon jók akarunk lenni, max. tehetünk rá élvédőt. Ha pedig ez nem elég meggyőző, akkor "más hasonló rendezvényen" veszünk részt. Nem kell tehát értesíteni a yardot, mert túrázunk. Ha elcsomagolva bemegy a táskába, az már ugyanúgy első lépés a "guminő" felé, mint a lövésimitáció.

Amíg kijelölt túristaúton haladunk, arról nem térünk le, a kiépített pihenőknél pihenünk, ill. ha nincs tűzgyújtási tilalom, ott gyújtunk tüzet, természetkárosítás szóba sem kerül, még akkor sem, ha történetesen letaposunk valami ritka dolgot, vagy a haladásunkkal zavarjuk a vadállományt. Ugyanis ezek a területek a látogatásra megnyitott részei még a nemzeti parkoknak is és a látogatással óhatatlanul együtt járhat nem szándékos károsítás és a vadállomány nem szándékos zavarása is. Emellett ha bármilyen, "közhasználatra szolgáló minden olyan magán-, állami vagy önkormányzati tulajdonban álló terület, amely mindenki számára korlátozás nélkül igénybe vehető, ideértve a közterületnek a közútként szolgáló és a magánterületnek a közforgalom elől el nem zárt részét;" meghatározást kimerítő területen haladunk át, szintén nem kerül szóba sem a környezet károsítás, sem a magántulajdon megsértése. A túra során nem szabad kerítésen átmászni, sorompó alatt átbújni, egyértelműen megművelt területet letarolni. Az ezektől eltérő helyek látogatása során fontos a szervező(k) helyismerete.

Egyébként a verőcei lőtér és a nosztrai lőtér között hozzávetőleg 24 ill. 27km-t mértem térképen, igaz, olyan útvonalon, ahol nem végig túristaúton kell haladni és be kell menni Kismarosra vagy Szemdehelyre, Magyarkútra és Szokolyára valamint Kóspallagra is. Nosztráról viszont különböző hosszúságú körtúrákat lehet tervezni, vadregényes környezetben, túristautakon, település érintése nélkül. Túristaúton kívül csak annyit kell menni, amíg a lőtérről elérjük az első jelzést, ez 1-2 km.
Utolsó szerkesztés: 9 éve, 1 hónapja Beküldte Doki.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1210

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Köszi a jogszabályi hivatkozásokat mindenkinek. Ezek alapján sincs gond, én azért mégis azt javallom, hogy legyen bejelentve a dolog. Már csak azért is, mert könnyen tönkreteheti a játék hangulatát, ha a túlbuzgó rend őre beviszi a társaságot a yardra, míg tisztázza, hogy pontosan milyen puskák is ezek, és lehet-e tomahawk a delikvens oldalán, vagy nem. A végén nekünk lesz igazunk az biztos, de a hétvége tönkremegy az is ziher.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1212

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Uraim, pár dologra felhívnám a figyelmet. Van egy olyan, hogy Erdőtörvény (1996.évi LIV. Törvény), amelynek a 82. § (1) szerint: Az erdőgazdálkodó hozzájárulásával szabad az erdőterületen:
A ) huszonnégy órát meghaladóan üdülési, illetőleg sportolási célból tartózkodni, táborozni, továbbá sátrat felverni, lakókocsit felállítani;
B ) turistaútvonalat kijelölni és létesíteni;
C ) turisztikai berendezést, létesítményt építeni és fenntartani;
D ) ideiglenes árusítóhelyet üzemeltetni;
E ) sportversenyt rendezni.
Az erdőgazdálkodó a hozzájárulásért pénzt is kérhet, bármilyen összeget, a kemencei erdészet tavaly kétezer forint/sátor/éjszaka díjat kért a táborozásért. Amennyiben SZERVEZETT táborozásról van szó, akkor kérik az ÁNTSZ engedélyét, valamint a természetvédelmi főhivatal engedélyét is, amik viszont már drágák. Ami a turista utakról való letérést illeti, elég felejtős, ugyanis tilos, és életveszélyes is lehet, nem tudhatod, mikor kerülsz egy vadász lővonalába. Az erdész, vadőr, természetvédelmi őr igazoltathat, feljelenthet, büntetés lehet a vége, akár százezer forint is. A rémisztő vadászkéssel nincs semmi baj, ha csak a területen veszed elő a csomagból, és nem a vonaton. A tomahawk sem probléma, csak arra kell ügyelni, hogy a tomahawk baltának minősül, és az Erdőtörvény szerint az 500 grammot meghaladó fejű balta automatikusan fatolvajjá nyilvánít téged, valamint a harminc centinél hosszabb fűrész is. Ezeket az erdőben nemcsak viselni, de birtokolni is tilos!!!

Ami a mentőmellényt illeti, nem szabadon választott, hanem kötelező, a vízirendőrség szigorúan büntet, akkor is, ha a mellényben nem található meg a forgalomba hozhatóságot igazoló minősítés: CE EN 395.
Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers
Utolsó szerkesztés: 9 éve, 1 hónapja Beküldte M.G. Rooster.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1213

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Bizony bizony! Nagyon jó hozzászólás Mega! Ezért kell az erdészettel is egyeztetni, hogy mi fog történni. Ez lehet, hogy macerásnak tűnik, de sokkal jobb érzés úgy túrázni, ha teljes a védettség.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1214

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Space Cowboy beküldte:
Köszi a jogszabályi hivatkozásokat mindenkinek. Ezek alapján sincs gond, én azért mégis azt javallom, hogy legyen bejelentve a dolog. Már csak azért is, mert könnyen tönkreteheti a játék hangulatát, ha a túlbuzgó rend őre beviszi a társaságot a yardra, míg tisztázza, hogy pontosan milyen puskák is ezek, és lehet-e tomahawk a delikvens oldalán, vagy nem. A végén nekünk lesz igazunk az biztos, de a hétvége tönkremegy az is ziher.

Ettől lesz kalandtúra... Ha nem túl frekventált túristautakon megyünk, egyébként esély sincs találkozni rendőrrel vagy vadőrrel.

Egyébként a verőcei lőtér és a nosztrai lőtér között hozzávetőleg 24 ill. 27km-t mértem térképen, igaz, olyan útvonalon, ahol nem végig túristaúton kell haladni és be kell menni Kismarosra vagy Szemdehelyre, Magyarkútra és Szokolyára valamint Kóspallagra is.
Nosztráról viszont különböző hosszúságú körtúrákat lehet tervezni, vadregényes környezetben, túristautakon, település érintése nélkül. Túristaúton kívül csak annyit kell menni, amíg a lőtérről elérjük az első jelzést, ez 1-2 km helyi dűlőúton. Sőt, akár két csapat is elindulhat két irányban, egymással szemben és akár még versenyezni is lehet. Én inkább ezt javasolnám, semmint a két lőtér közötti áttúrázást.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1216

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Doki beküldte:
Ettől lesz kalandtúra... Ha nem túl frekventált túristautakon megyünk, egyébként esély sincs találkozni rendőrrel vagy vadőrrel.

Ebben azért ne bízzál!
A legváratlanabb helyeken botlottam már vadőrbe, természetvédelmi őrbe, erdészbe. Volt, hogy szembe jött, volt, hogy keresztezte az utamat (ő mehet erdőgazdasági úton), megállt, jól megnézett, köszönt (én is köszöntem, mert jól vagyok nevelve ) és még egy darabig a hátamban éreztem a tekintetét. A pilisszentkereszti szurdoknál kiépített táborozóhelynél a természetvédelmi őr az erdőtörvényre hivatkozva fel akart jelenteni a lakókocsi miatt. Aztán tökön rúgattuk a főnökével, azóta oda akkor mehetek, amikor akarok. És fizetnem sem kell a táborozásért.

A rengeteg fatolvaj és illegális "gyűjtögető" miatt bárhol találkozhatsz valamelyik hatóság emberével.

Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1217

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Egyébként a már emlegetett Erdőtörvény szerint az erdőterületen kerékpározni és lovagolni, motorral, illetőleg gépkocsival közlekedni csak az arra kijelölt úton szabad. Namármost a hegyibinyiglisek, krosszosok és quadosok miatt is jó eséllyel találkozhatsz még akár a helyi rendőrség erőivel is. A fent említett tevékenységeket végzőket baromira utálják, mert rengeteg kárt és balesetveszélyt okoznak. És mivel nincs rendszámtáblájuk, azt hiszik, megfoghatatlanok. De nem! Csak sokkal macerásabb elkapni őket, de nem lehetetlen.

Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1218

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
A nosztrai körtúra is szép program! De akkor nagy sétát kell tervezni, hogy jól kifáradjunk. Érdemes lenne közben telepíteni pár feladatpontot. (késdobás, tűzgyújtás, stb...)

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1220

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
A szolnoki rész jellemzői ilyen szempontból:
A Széchenyi parkerdő, kifejezetten túra célt szolgál, ezért ültették. A túrázást, sátorozást nem kell bejelenteni. Hátránya hogy sokan használják, távol van a lőtértől.
A Tisza ártérben szabad túrázni, vannak turistautak is, de tájvédelmi körzet, ami azt jelenti, hogy szemetelni, fát kivágni nem szabad. A rendőrség a vízen illetve a gáton jár, orvhalászat miatt. Az árterület belső részeire nem megy be senki, csak a vadászok (nem igen bírják a fehéremberek ). A vadásztársaságot érdemes értesíteni a baleset elkerülése végett. És a Tiszán mentőmellényt kell viselni a kenuban.
A Millérre és a Zagyvára (kis vízállásnál) és a holtágakra még mentőmellény sem kell (többnyire leér az ember lába).
Két három fő esetén nem szükséges szerintem a bejelentés, mert teljességgel kezelhető probléma, sötétedéskor nem a lesek alatt kell mászkálni, nem is téved el senki, mert én ott vagyok. Csapatjátéknál más a helyzet, mert a csapatok eltévedhetnek, elveszhet ember, stb.
Utolsó szerkesztés: 9 éve, 1 hónapja Beküldte Wasicuya.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1221

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Uraim!

Fontos szolgálati közlemény!!!! A január 8-i évnyitó trapperkedés helyszíne a verőcei lőtér lesz!!! Ott adjuk majd neki 35-300 m viszonylatban az ólompazarlást!

Februárban azért még Nosztrára is teszünk egy megmozdulást!

Üdv
SC

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1222

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
M.G. Rooster beküldte:
Ebben azért ne bízzál!

Immár második éve nem hegyitúráztam, de addig amíg csináltam maximum rókával meg gombásszal találkoztam. De logikus amit írsz, igazat kell adjak, az a legbiztosabb, ha bejelentjük.

SC: Ha megnézed a túristatérképet, a nosztrai lőtértől indulva akármekkorát lehet körtúrázni. Természetesen lehet, sőt kell is feladatokat elhelyezni, de ahhoz előtte végig kell járni a területet. A tűzgyújtás viszont gondot okozhat, mert azt csak a kijelölt tűzrakóhelyeken szabad és ha tilalom van, akkor ott sem. Ellenben a lőtérhez tartozó magánterületen szabad.

LQ: ha elkapnak vadkempingen, akkor egyrészt eltévedtél, másrészt a sátrat ott találtad...

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1225

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Az amerikai függetlenségi háború alatt Kentucky állam milicistái (polgárok, trapperek, vadászok, nyomkövetők) tartottak egy alkalommal lövészversenyt. A cél 200 yardon egy-egy pulyka volt. A versenyen 69 lövész vett részt (az alakulat minden tagja, a tisztet is beleértve). Senki nem hibázott, pedig Kentucky-Pennsylvania-Lancaster puskákat használtak, nem 98k-t.

Szóval a távolság trapperes. Egyébként évek óta az a tapasztalat, hogy a .45-üs Kentucky-k a legjobbak 200 m-es fémcéllövészetre. Johnny kartács Pedersoli Kentucky-val általában a legeredményesebb lövészek egyike, pedig ő sem éppen a precizitás megszállottja, és akkor finoman fogalmaztam.

Egyébként 300 m-re nem hiszem, hogy fogunk lőni, bár akinek van kedve hozzá, semmi akadálya (ált. 150 m-en szokott lenni az utolsó cél, az első pedig 35 m-en). Lesz egy jó kis vadászos keretsztori, valszeg 2-3 fős csapatokra oszlunk, a feladatok közt pedig lesz távolságbecslés, lövészet, tűzgyújtás (és evés), miegymás. Diazás nem lesz, eredményhirdetés talán, ha nem felejtjük el játék közben regisztrálni saját találatainkat.

Az értékelés igen egyszerű: ha egy célt első lövésből találsz el = 3 pont, ha másodikból 2, ha harmadikból = 1.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1226

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Tényleg. Lehetne pontozni az ételt is: 20 perc alatt ki tud finomabb harapnivalót sütni tábori viszonyok közt.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1227

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
A nosztrai körtúra előnye még: évek óta az Ipoly Erdő Zrt.-hez járok vadászni, úgyhogy minden formaságot könnyel el tudok intézni.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1230

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
SC!

Ha gyújtasz tüzet, én öntök ólmot, legalább nem viasszal kell lövöldöznöm...
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 1.20 másodperc