Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

Kalandlövészet
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Kalandlövészet

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1231

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Minő kegy Persze én is betársulok egy kis öntögetésre!

Válasz: Kalandlövészet 9 éve, 1 hónapja #1232

• Francisco
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Üdv!

A távolság pont jó mert a gömblövedék 200 méter után már nagyon sokat veszít az energiájából. Gondolom ezért lőttek 200 yardra.

Üdv Francisco!

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1235

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Urak!

Máj. 6-7-8. Verőce-Márianosztra trapper túra. Lehet jelentkezni. 2 fő már van: Szabog, SC.

Üdv
SC

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1237

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Kisírom

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1250

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Nagyszerű kis trapperkedést csaptunk tegnap Dorogon. Íme egy két kép. Az új fémcélok tökéletesen működtek. Valóban nem forognak, nem görbülnek, nem esnek le még hadipuskás töltetektől sem.
Csatolmányok:

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1251

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Tényleg jó buli lehetett, de az SC által sokat emlegetett biztonság elég gyenge lábakon állt. És még képen is közreadja, amint a puskacső részben a társának a térde, részben a fotós felé irányul.

Az az érdekes, hogy ha más közread egy olyan fotót, ahol valami icipici biztonsági hiba van, azonnal követeli a fotó eltávolítását, közben meg nézzük csak meg az egyes képet. Merre is kellene állni a puskacsőnek?

Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1252

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Kedves Megagéza!

Látom feltöltődtél az ünnepek alatt. Helyes. Már úgy is rég szembesültem legendásan pozitív hangulatú hozzászólásaiddal. Bár a Kapszlin már válaszoltam a felvetésedre, de azért a kedvedért itt is: a fotók nem lövészet közben készültek, hanem külön beállításnak. Remélem megnyugtat. Ha továbbra sem tudsz aludni a feszültségtől, akkor viszont szeretettel várunk a következő lőtéri eseményen, ahol magad is személyesen meggyőződhetsz arról, hogy biztonságos e a lövészet, avagy sem. Például jan. 8-án Verőcén.

Üdv
SC

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1257

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Kedves Sc!

Kár gúnyolódnod, mert a cselekedeteid ellentétben vannak a szövegeddel. Hogy is van ez? Ha SC "beállított képet" akar, akkor bármerre nézhet a puskacső, ha más kezében nem jó irányban áll a puskacső, akkor azonnal rászól, követeli a kép eltávolítását a netről, stb. Azt sem értem, hogy egy veszélyes tevékenységet miért akarsz címlapon olyan képpel bemutatni, ami szöges ellentétben van a biztonsági szabályokkal? Szerinted jól mutatna? Szerintem nem. De ettől még természetesen én vagyok az összeférhetetlen .

Köszönöm a "kedves" meghívást, nem fogok élni vele. Egyrészt nincs kedvem fagyoskodni, másrészt nincs pénzem lövöldözni, harmadrészt pedig sikerült teljesen elvenni a kedvem az elöltöltős lövészettől. Azt hiszem, meg kell várnom majd valami pozitív élményt, ami újra kedvet csinál ahhoz, hogy megint fegyvert vegyek a kezembe. Addig pedig keresek valami új szabadidős tevékenységet, pl. zsákban futás, lepényevés, ilyesmi. De ne örülj, a fórumokon azért jelen leszek, és figyelek.

Még Neked is Boldog Új Évet kívánok!

Géza
Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1261

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Kedves Megagéza!

Nem gúnyolódtam, komolyan írtam mindent, ami a hozzászólásomban volt. Sajnálom, hogy kitiltod így önmagad az elöltöltő-fegyveres lövészetből. Nem hiszem, hogy az ellenem érzett ellenszenved, vagy akár az én személyem lenne olyan fontos, hogy amiatt más hobbi után nézz.

A képekkel kapcsolatban: nem szeretnék veled vitázni, mert nem gondolom, hogy bármiben is meg tudlak győzni téged, ezért inkább igazat adok neked.

Üdv
SC

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1262

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Space Cowboy beküldte:
Kedves Megagéza!

Nem gúnyolódtam, komolyan írtam mindent, ami a hozzászólásomban volt. Sajnálom, hogy kitiltod így önmagad az elöltöltő-fegyveres lövészetből. Nem hiszem, hogy az ellenem érzett ellenszenved, vagy akár az én személyem lenne olyan fontos, hogy amiatt más hobbi után nézz.

A képekkel kapcsolatban: nem szeretnék veled vitázni, mert nem gondolom, hogy bármiben is meg tudlak győzni téged, ezért inkább igazat adok neked.

Üdv
SC

Kedves SC!

Nem akarom, hogy éjjelente álmatlanul forgolódj, NEM csak a Te személyedről van szó, azért nem vagy annyira jelentős ember, hogy kizárólag miattad abbahagyjam a lövészetet, a dolog ennél azért kissé bonyolultabb. Ami pedig a képeket illeti, érvek nélkül nem is lehet vitázni, és érvek nélkül, vagy gagyi érvekkel nem is lehet meggyőzni. Vannak páran, akik abban a tévhitben vannak, hogy engem nem lehet meggyőzni. Tévednek. Mindössze megdönthetetlen, jó érvek kellenek, és azonnal, elsőként mondom: igen, igazad van! És ez a másik fórumon is előfordult már párszor, tehát nem példa nélküli.

Szerintem már így is túl sok billentyűt koptattunk ez ügyben, tehát a magam részéről le is zárom a dolgot. Elmondtam a véleményem a képekkel kapcsolatban, Te elolvastad, és érdemben nem tudtál rá reagálni. Ennyi.

További szép napot kívánok:

Géza
Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1273

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Salus aegroti suprema lex esto
Annyit szeretnék mindehhez halkan hozzátenni, hogy egy képről nem mindig egyértelmű hogy beállított vagy sem. Emellett tudjuk a szabályt: töltetlen fegyver nincs és fegyver csöve soha (még töltetlen állapotban sem) fordulhat ember felé. Lehet, hogy tényleg nem butaság erre figyelni...

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1355

• Space Cowboy
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Ne feledjétek, hogy Szombaton Verőcén trapperkedünk! Készülni kell a köv. cuccokkal:

- sütni való étel (szalonna, krumpli, ilyesmi)
- trapper / CW / western jelmez (minimálkovboj is mehet)
- kovás/csapis nyílt irányzékú puska (de ha csak diopter van, az sem gáz)
- kb. 20 lövésnyi töltés

A játék 4 fő feladatból áll majd:
- lövészet (30-150 m)
- távolságbecslés
- jelmezverseny
- kés vagy tomahawk dobás célba
Plusz pont szerezhető szikravetős tűzgyújtásért!

Kezdés tízkor, befejezés 3-4 óra felé, ahogy kedvünk lesz.

Üdv
SC

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1417

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Jóestét mindenkinek!
A viaszlövedékes teszt egészen a mai napig elnapolódott.
Egy egészen más foglalatosság kötött le minket Custo polgártárssal felváltva.
Ki találja ki mi volt az?
Csatolmányok:

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1419

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Naszóval!
Nekem nem tünt eccerűnek a viaszöntés, az ólom könnyebb.
Az első próba nagyon ment pár hete,de nem vártam meg a teljes szilárdulást és kivételnél nagyon deformálódtak a gömbök.
Ma beolvasztottam őket és újrapróbáltam.
Nem ment sehogyse a dolog, se meleg, se hideg formával.
Három gombócot sikerült kiizzadni,ebből 1db lett tökéletes.
A viasz alá 35grain vesuvit került, némi gríz(minnél távolabb legyen a viasz a lőportól)meg tapasz.
Vékony csomaglópapír volt a lőlap(ha szétesik,vagy megolvad a viasz akkor is legyen nyoma)kb 10 méterről.
Az első két golyó nem volt tökéletes gömb, el is úszott jobbra.
Ez olyasmi lehet mint az "állott"paintballgolyónál ami az állástól deformálódik és összevissza repül
(viszont bekanyarodik a fedezék mögé).
A harmadik nem volt hibás,oda is ment ahová kellett.
A papír 44x60 cm.
Csatolmányok:

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1421

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusz Imi!
Köszi a teszteredményeket!
Én tortagyertából vágott hengert lőttem ki 0,5 gramm svájcival.
A vastagabb lőlapot nem viszi át 5m-ről, de ezen a távolságon pontos, csak kb 10cm aláhord az ólomhoz képest. Nagyobb töltettel nem próbáltam.
Utolsó szerkesztés: 9 éve Beküldte Wasicuya.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1449

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Örömmel jelentem, hogy a mai napon megszületett a kenunk.

4,85x0,92m, zöld-fehér (nincs mit tenni, NEM vagyok Fradi szurkoló, ez volt a felár nélküli lehetőség). Három személyes, és még éppen elfér alatta a kocsi, mert a garázs mennyezetére lett felakasztva. Megvannak a lapátok, a kikötőkötél, a mentőmellények, és a nagy tervek!

Piszokul örülök, de munkanélküliként még nem tudom, miből fogom kifizetni a részem, de szerencsére a barátom egyelőre helytállt helyettem is! :angyal:

Elvittük az első vízre szállás helyére is, persze csak megmutattuk neki, hol lesz felavatva.

Nagyon várom a tavaszt és a jó, hajózó időt.

Ha idén nem is tudok majd lőni járni, de legalább van egy új hobbi, és jelenleg inkább ennek örülök, nem az elvesztett lehetőségeken sírok. Van élet a lövészeten kívül is, bár sajnálnám a lövészetet abbahagyni.

De fegyvert nem adok el, hátha jobbra fordul a sorsom. Addig is majd evezgetek, mint a régi szép időkben. Folytatjuk a régi hajónaplót, és amint kitavaszodik, vízre szállunk. És a vízen nem kell vitatkozni egyes emberekkel sem, csak a mienk lesz a víz és az élmény! :kocc
Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1450

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
  • „God made man, but Colt made them equal”
Szia M.G !

Én azért bízom benne, hogy nem sokáig porosodnak a falon a fegyvereid Reméljük jobbra fordulnak a dolgok belátható időn belül, mert most az egész gazdaság döglődik A kenut csináltattátok, vagy készen vettétek ? Nincs róla véletlenül fotód ?
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1451

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Nyáron kipróbáljuk azt a kenut!

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1453

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusz Géza!
Nem szabad feladni, majd csak jobb lesz!
A kenu meg okozzon sok örömet nektek! Szívesen látnálak vele a Tiszán!
Üdv.: Tamás

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1454

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
_MEG5067_1.jpg

No, itt a hajó!

Csináltattuk. Erősebbre a szériánál. Érdemes odafigyelni, mert a nagyon könnyűnek hirdetett hajók papírvékonyak, megnyomkodva a fenekét hullámzik az egész, legalább öt réteg üvegszövet+poliészter kell a megfelelően teherbíró hajóhoz. Persze ettől nehezebb is lesz, a mienk +50 kiló. Majd' betojtunk, amíg feltettük a tetőcsomagtartóra!

Így viszont valóban erős lett, örökélet+két nap, feltéve, hogy nem gázol el minket egy tolt karaván!

Sikerült egy Guinness rekordot létrehoznom, még munkába sem álltam, máris kirúgtak!
Kitöltöttük a papírokat, megkaptam a szolgálati beosztásom, a ruhát, majd két nap múlva felhívtak, hogy vigyem vissza a ruhát, és visszakapom a papírjaimat!

Qrw@ élet! :mérges:
Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1460

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
No, még egy kép!

_MEG5069_1.jpg

A képen gyerekkori barátom látható, már részt vett pár elöltöltős rendezvényen, mint fotós és szájtáti bámészkodó.

Az ő áldozatkész helytállásának köszönhetően sikerült megvenni a kenut, aminek nagyon örülünk mindketten! 1979 óta jártuk együtt a vizeket, sok élménydús kalandban volt részünk, és reménykedünk a még élménydúsabb folytatásban. Most ezerrel szervezzük a még hiányzó felszerelések beszerzését, elkészítését.

De az igazi az lesz, amikor egy jóképű puska is ott lesz a kenuban! :lo
Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1462

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusz Géza!
Ez a hajó biztosan Tisza-képes! Remélem ez tudod mit jelent!
Gratulálok hozzá!
Addig is, ha majd úszik is az Úszóbika, arról is képet várunk (meg a hajóavatásról)!

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1482

• M.G. Rooster
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Ma kapott a hajó egy horgonyt is, hogy szükség esetén meg tudjunk állni egy helyben, a szürkegémek nemi életének tanulmányozása végett.

És a barátom vett nekem egy helyes kis gömbkompaszt, hogy el ne tévedjünk a nagy vízen!

Értelme szinte semmi, de jól néz ki, és meglepő módon mágnesesen kompenzálható, mint a nagy hajókon! Ilyen kis kompaszon még nem láttam mágneses kompenzációt.

Lehet, hogy előbb-utóbb még egy szextánst is szerzünk? Mert akkor irány az Óceán! Tervezhetünk egy Pomáz - Falkland szigetek - Horn fok - Hawaii - Húsvét szigetek - Alaszka - Északnyugati átjáró - Grönland - Izland - Spitzbergák - Feröer szigetek - Gibraltár - Pomáz utat!

Szerintem be kellene vennem valami gyógyszert, de elgurult!
Maj. M.G. Rooster
Pomáz Rangers

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1506

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Északnyugati átjáró!
Tetszik, olyan jegesáras kalandtúra a Tiszán, az már döfi!
Szerintem azért ahhoz még szelídebb körülmények között gyakoroljunk!

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1508

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
A szextans egy csoda dolog. Az internetem még rendelni is lehet, csak kutya drága. Egyébként én is szívesen fényesítgetnék egyet. Egyébként nem csak navigálni lehet vele.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1514

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
"A szextans egy csoda dolog. "
Hát még a szextárs (persze csak ha nő)
Utolsó szerkesztés: 9 éve Beküldte Wasicuya.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1518

• ttimi
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Hát még a szextárs (persze csak ha nő)
Szia Fehérember !
50%-al rontottad az esélyeidet egy boldog éjszakára.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1519

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Nem minden a mennyiség, a minőség is számít. Bár volt olyan kollégám aki szerint csak el ne guruljon...
Meg aztán azon is sok múlik (csak hogy a lövészetnél maradjunk) hogy lövéskor az ember a cső melyik végénél áll.

Válasz: Kalandlövészet 9 éve #1521

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Wasicuya beküldte:
Nem minden a mennyiség, a minőség is számít. Bár volt olyan kollégám aki szerint csak el ne guruljon...
Meg aztán azon is sok múlik (csak hogy a lövészetnél maradjunk) hogy lövéskor az ember a cső melyik végénél áll.

Bizony, az nagyon nem mindegy :nevetős :nevetős :nevetős
Üdvözlettel:

VGY

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 11 hónapja #1965

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Hogyan nem írta be a nevét a történelemkönyvekbe Fort DeepChanel
A téli áradás hosszú hónapokra elzárta az erődöt a külvilágtól. Jelentéseket csak postagalambokkal küldözgettek, így választ nem kaphattak. Az élelmiszerkészlet kimerült, amit vadászattal próbáltak meg helyettesíteni, de az meg az amúgy is szűkös muníció elfogyásához vezetett. A jelentésekben hiába írták, hogy kritikus a helyzet, az sem volt biztos, hogy megérkeznek. Az éhenhalástól csak az mentette a helyőrséget, hogy az indiánokkal megpróbáltak kereskedni. Ami azért elég nehéz volt, hiszen az indiánok nem bíztak a katonákban. De végül is sikerült néhány felszerelési tárgyon túladni, némi élelmiszerért cserébe. A katonák attól is rettegtek, hogy ha az indiánok rájönnek, hogy kifogyott a muníciójuk akkor rájuk támadnak, és egyszerűen lemészárolják őket a maradék felszerelésért. Ezért aztán a fegyveres őr és járőr szolgálatokat továbbra sem hanyagolták el. Az indiánok azt gondolhatták, hogy a puskák töltve vannak. Egyik reggelre az éhező katonák feltörték a galambok ketrecét és megfőzték a madarakat. Így a parancsnok, aki egyébként főbelövést helyezett kilátásba erre az esetre, nem küldhetett több jelentést. Mivel a beígért szankciót úgy sem tudta volna véghezvinni lőpor hiány miatt, ezért nem is nyomozta ki a tetteseket. Lassan már az egyenruha is lecserélődött indián ruhadarabokra, mert a hiú harcosoknak tetszett a színes rojtos kabát, arany zsinóros kalap. Némi élelemért és egyszerű ruhákért vitték el.

Az ár levonult. a parancsnok felderítő járőrözést tervezett a szárazra került területekre. Előző éjszaka esett a hó, így a kis csapat a szűz hóban gázolva indult neki az útnak. Nem tudva azt, hogy az erőd felé két csapat is közeledik, egyik sem jó szándékkal. A várt utánpótlás helyett egy osztag katona már látótávolságnyira volt az erődtől, mikorra a járőr csapatot elnyelte az erdő. Az érkező katonák célja az volt, hogy katonai bíróság elé vigye a helyőrség parancsnokát, illetve a helyőrséget megbüntesse. Ennek pedig az volt az oka, hogy a jelentések közül csak az érkezett meg amelyben a parancsnok leírja az indiánokkal folytatott cserekereskedelmet. A jelentésből azt a következtetést vonták le, hogy az ellenséggel lepaktált helyőrség a katonaság tulajdonát képező tárgyakat ad el az indiánoknak. Egyértelmű árulásak minősítették az ügyet, és a kirendelt osztag parancsnokát felhatalmazták, hogy fogja el s helyőrséget és belátása szerint gondoskodjon az árulók sorsáról.
Közben a vissza húzódó folyón átkelt indiánok egy csapata azzal a szándékkal indult az erőd felé, hogy azt kirabolja, felégesse.

A parancsnok és az emberei még egy mérföldet sem haladtak, mikor lövéseket hallottak. Világos volt, hogy az erőd felől jönnek a lövések. Az pedig mást nem jelenthetett, hogy megérkezett az utánpótlás, lévén másképp nem kerülhetett lőképes fegyver oda. Nagy örömmel adtak ki a parancsot a visszafordulásra. Az sem tűnt fel neki, hogy a lövések sortűz jellegűek voltak. Mert valójában az osztag kivégezte az erődben lévő helyőrség tagjait. Mikor kibukkantak az erdőből, felbomlott a menetoszlop, mindenki rohant integetve a katonáknak fülig érő szájjal. Mikor észrevették, hogy fegyverek csövével néznek szembe, már késő volt. A kissé lemaradt parancsnokon kívül mindenki azonnal elesett az első sortűz után. A parancsnok kihasználva, hogy a katonák újratöltenek visszafordult és szaladt az erdő felé. A lövéseket alig hallotta, pedig majdnem találtak is. Szerencséjére nem túl jó lövők voltak, mert nagyobb távolságra még sohasem lőttek az újonc katonák. Elérte az erdőt és nem törődve az arcába csapódó gallyakkal futott még bírta tüdővel. A katonák nem kaptak parancsot az üldözésre. Az osztag parancsnoka azt mondta, majd járőrözés közben kinyúvasztjuk a férget. Legalább lesz valami szórakozásunk holnap is.
A menekülő parancsnok majdnem belebotlott a felderítést végző indiánba, aki csendesen poroszkáló lováról figyelte az erődhöz vezető ösvényt. Azonnal látta, hogy nem békés szándékkal jön, és hogy nem íj, hanem puska van nála. Eddig lovassal nem találkozott, csak gyalogos indiánnal, és csak nyilazni tudtak. A lovas viselkedéséből látta, hogy éppen felderítő úton van tehát vannak többen is. Az erőd veszélyben van, figyelmeztetni kell a katonákat. De ha most megy vissza mielőtt megközelítené a sáncokat lelőnék, még annyit sem tudna mondani, hogy nyekk.
Meg kell várni a sötétedést, és a helyismerete segítségével bejuthat az erődbe.
Lement a nap, a parancsnok elindult az erőd felé. Mikor az erdő széléhez ért megtorpant, a gyepen a hóban vágtázó lovasokat látott. Egyenesen az erőd felé tartottak. Az őr elaludhatott mert lövés nélkül jutottak el a sáncokig. Ott leszálltak a lóról, és már másztak is be az erődbe. Csendben dolgoztak, csak néha hallatszott egy két lövés, ordítás. A parancsnok tudta, az erőd elesett.
Hajnalban egészen közel ment az erődhöz, benézett, de élet jelét nem látta. Bement. Csak pusztulást látott. Miután túlélőt nem talált, próbált valami használhatót szerezni, de mindent elvittek az indiánok. Sem élelem, sem puskapor, de még egy használható takaró sem maradt. Szomorúan indult el az erdő felé. Puskáját félúton eldobta, úgysem venné hasznát minek cipelje. Összes fegyvere egy kicsi kés, ruhája szakadt indián rongy, élelme semmi. Ismeretlen úton megy, ismeretlen cél felé. Nincs barátja, minden ember az ellensége. Nincs mása csak az élni akarása. A szép és kegyetlen tájon egyedül botorkál egy ember, aki most már nem katona, nem parancsnok, nem része az emberi társadalomnak. Számkivetett, egy erdei vad. Akire még a vadak is veszélyesek. A hóban farkasnyomokat lát. Az éhség gyötri, fázik. Eledele apró megszáradt fáról szedett termések, fenyőtű ízűek.

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 11 hónapja #1967

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Fort Deepchanel elhagyatva:

P2260003.JPG

A lovas felderítő:

P2260004.JPG

A Blacksimthwoter a Blond river torkolatához közel

P2260022.JPG

P2260090.JPG

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 11 hónapja #1968

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
P2260042.JPG

Iron Bridge:
P2260318.JPG

P2260195.JPG

P2260185.JPG

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 11 hónapja #1969

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
P2260247.JPG

P2260302.JPG

P2260186.JPG

P2260242.JPG

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 11 hónapja #1970

• Doki
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
Szerintem meg kellene menteni szegényt...

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 11 hónapja #1973

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Talán megmenekülhetne, ha véletlenül trapperekkel összefutna!

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2497

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusztok!
Következő hétvégére ráérő lövészeket keresek egy kis kalandtúrával összekötött lövészetre. A részletek a jelentkezők számának és igényeinek megfelelően alakulhatnak.

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2505

• CVM
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusz Tamás!

A következő hétvégére Derecskére kaptunk meghívást a te bejelentésedet megelőzően, én már oda igérkeztem. Ráadásul rászervezel Szentendrére!!!:mérges: Ejnye-bejnye, most egy helyet már te is intéztél magadnak a máglyán. De legalább jó társaságba kerülsz.
Utolsó szerkesztés: 8 éve, 9 hónapja Beküldte CVM.

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2511

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Eljöhetsz máskor, ha nem most!
Én is elmennék akár Derecskére, vagy Apafára, de még Szentendrére is. Csak nincs az utazásra+ költségekre most keretem. Viszont Szolnokon tudok lőni, mert már meg van hozzá minden. Keresztbe meg nem szervezek, hiszen olyanokat keresek akik máshová nem szándékoznak menni. Illetve egy kis kirándulás is bejön nekik.
Persze majd megyek máshová én is, illetve máskor is lehet majd még jönni. Én mindenképp kimennék, társaságot keresek hozzá.

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2515

• CVM
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Csak ugratás volt, gondoltam hogy ez a helyzet.

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2517

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
"Értem én a viccet"

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2539

• Francisco
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
Oldalról vagy szemből kell eltalálni?
:cowboy

Üdv Francisco!

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2541

• CVM
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Természetesen az élét kell eltalálni, csak az amúgy is remegőtérdű "pösti vagányoknak" (bár ez a kifejezés már leamortizálódott, inkább a pösti nyalóboyoknak) lehet a lapját lőni.

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2542

• CVM
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
I
Utolsó szerkesztés: 8 éve, 9 hónapja Beküldte CVM.

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2548

• VGY
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Napkoron ilyen lesz a revkósoknak 15 m-en. Mindenki magának húz a pakliból, hogy ne legyen vita. Lehet gyakorolni. :lo

Valahogy így, mint a videón 4.04-től :cowboy

Üdvözlettel:

VGY
Utolsó szerkesztés: 8 éve, 9 hónapja Beküldte VGY.

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2563

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusztok!
Tegnap kétszemélyes lövészet volt Szolnokon. Kalandtúra viszont elmaradt, leginkább az áradó folyó miatt mondtam le róla. Az elkövetkező hónapban, valószínű csak csónakosat lesz érdemes tervezni.

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2676

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Szervusztok!
A folyó a mederben, érettségi szünet (1 nap) a munkahelyen, így minden együtt van egy kis felfedező túrához (és még lőni is lehet).
Aki kedvet érez csatlakozni május 2.-án megteheti.
Feltételek: időpontegyeztetés, bármilyen elöltöltős minimum pokróctokkal, bármilyen öltözet (mondjuk 1700-1899-ig), gyaloglókedv, papír, ceruza és bármilyen egyéb a fenti korhoz illő felszerelés (na jó, fényképezőgép lehet mai is).
Ha lesz jelentkező, akkor a témát is felírom ide.

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 9 hónapja #2685

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Hétfőn örömlövészkedés Szolnokon (túrára is lehet igényt tartani).
Tudom hétköznap, de 1 egyesületi tag már jelentkezett. Csak természeti katasztrófa méretű időjárási jelenség akadályozhat.

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 8 hónapja #2691

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Őrömmel tudatom, hogy a mai nap megint nőtt az elöltöltős lövészek száma!
Az unokaöcsémet sikerült megfertőznöm a feketelőporos kórral:

dvid.jpg

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 8 hónapja #2703

• Qsto
  • TÁVOL
  • Profi Fórumozó
Húú !!
A magyar elöltöltős vizsgán biztos bukna a csávó.Cső kifújás lövés után,töltővessző tenyérrel lenyomása,biztonsági fél állás hiánya....
Mi tudjuk rosszul ?

Válasz: Kalandlövészet 8 éve, 8 hónapja #2704

• Wasicuya
  • TÁVOL
  • Félisten Fórumozó
Nekem is feltűnt, csak nem akartam szóvá tenni. Viszont a legveszélyesebb az, hogy ilyen tempó, valamint a csőkifúvás hiánya mellett a szaruból porozza fel a serpenyőt. A sajnálatos esemény jutott eszembe, ami egy hagyományőrzővel történt csatajáték közben.

Az unokaöcsém pedig nálam átment a "vizsgán" (egy képpel lentebb). Nagyon precízen alkalmazta az általam tanítottakat.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 1.11 másodperc